Köpek Cinsleri

Alaska Kurdu , Alaska Kurdu Özellikleri , Bakımı

Alaska Kurdu , Alaska Kurdu Özellikleri , Alaska Kurdu Bakımı

Bu ırka ait köpekler kurt genleri taşır. Bundan dolayı da hareketli ve eğitilmesi zor olan bir türdür. Özgürlüğüne düşkün olması nedeni ile eğitimleri sırasında baskın mizaçlı kişilere ihtiyaç duyarlar. Yaklaşık olarak 10-12 yıllık yaşam süresi bulunan bu cinslerin iyi bir bakımla yaşam süreleri uzayabilir. Eğitimleri yavru oldukları dönemden itibaren yapılmalıdır. Alaska Kurdu diğer canlılarla sosyalleştirilmesi sayesinde çevresine uyumlu hale getirilebilmesi mümkün olan bir türe mensuptur. Bunun yanı sıra itaat eğitimlerine önem verilmelidir. Soğuk iklime özgü özellikler taşıması nedeni ile sıcak iklime sahip olan yerlerde yetiştirileceği zaman ihtiyaçları dikkate alınmalıdır. Ayrıca iştahlı köpek türleri arasında yer alması nedeni ile beslenme kontrolünün iyi yapılması önerilir.

İlginizi çekebilir : Akita İnu

Alaska Kurdu Yavru

Alaska Kurdu olarak adlandırılan köpek cinslerinin yavruları 4-10 arasında olabilir. Asi yaradılışlı olması nedeni ile de eğitilmelerine yavruyken başlanması gerekir. Kendi cinslerine karşı agresif tavırlar sergileyebilen bu türlerin yazın tüy döktükleri görülür. Kış mevsiminde ise yeniden tüylenirler. Çocuklar konusunda bu cinslerin çok problemli olmadıkları görülmektedir. Yavruyken sosyalleştirilmeleri durumunda çocuklarla iyi anlaşabilen Alaska Kurdu cinsi köpekler çeşitli renklerde olabilmektedir. Kalın olan tüy yapısı soğuk iklimlerde yaşamasına uygun özellikler gösterir. Hareketli ve enerjik oluşu bu türün önemli özellikleri arasında yer alır. Arkadaş canlısı bir yapıya sahip olması önemli bir özelliğidir. Çocuklarla iyi anlaşabilmeleri doğru bir eğitime tabi olmaları durumunda mümkündür.

Alaska Kurdu Özellikleri

Hareketli köpek ırkları arasında yer alan Alaska Kurdu egzersiz ihtiyacı olan köpekler arasında yer alır. Bundan dolayı da düzenli olarak aktivite yapması gerekir. Sürekli hareket etmesi hem fiziksel hem de psikolojik açıdan kendisine iyi gelecek bir durumdur. Soğuk iklimde yaşamaya alışkın olan bu köpeklerin sıcak ortamlarda ihtiyaçları dikkate alınmalıdır. Apartmanlarda yaşamaya çok uygun olmayan bu köpek ırkının bahçeli ortamlarda yaşaması daha kolaydır. Genlerinde kurt özelliklerini taşıması nedeni ile zor bir eğitime ihtiyaç duyan bu türlerin sürekli hareket halinde olduğu görülür. Toprağı kazma becerisine sahip olan bu ırka mensup köpekler çitlerin altından kaçma eğiliminde olur. Sıcak havalarda serin ortamlarda tutulmaları önerilir. Bu cinsler koku yapmayan bir ırktandır. Bundan dolayı da köpek kokusu ile karşılaşılmaz. Genellikle yıkanmamaları kendileri için daha uygundur. Sık sık tüylerini döken bu ırka ait köpeklerin tüyleri kirlendikçe dökülme özelliği göstermektedir.

Alaska Tundra Kurdu

Sahiplerine karşı bağlılıkları ile öne çıkan Alaska Kurdu türü köpeklerin zekâları da oldukça iyidir. Sağlam bir bünyeleri vardır ve gövde yapıları da güçlüdür. Disiplin altında yetiştirildiklerinde buna yanıt verebilecek kapasitededirler. Tüylerinin haftada iki kez taranması gerekir. Ağız sağlıkları, tırnak bakımları ihmal edilmemelidir. Aşılarının düzenli olarak yapılması gerekir. Yürüyüş yapmak Alaska Kurdu cinsi köpekler açısından oldukça yararlıdır. Bundan dolayı da gün içerisinde yürüyüşe çıkarılması önerilir. Yön bulma duyguları oldukça gelişmiş olan bu köpeklerin kızak köpeği olarak kullanıldıkları görülmektedir. Büyük köpek ırkları arasında yer alan bu cinsler güçlü olmaları ile de dikkat çeker. Baskın bir karakter yapısı onların en çok öne çıkan yanları arasında bulunur. Zeki olduğu için kolay öğrenebilen bu ırka mensup köpeklerin sahiplerinin baskın karakterli olması şarttır. Sevimli ve cana yakın tavırlara sahip olan bu cins köpekler insanlara yakın olmaları ile de dikkat çekerler. Tundra kurdu olarak adlandırılan türlerin kurtların bir alt türü olduğu görülür. Tundrada yaşayan bu cinslerin avcı yönlerinin oldukça gelişmiş olduğu bilinmektedir. Bu türler genellikle insanların olmadığı yerde yaşar. Alaska Tundra Kurdu cinsi köpekler insanlar tarafından beslenemedikleri gibi eğitilememektedirler.

Alaska Kurdu Yavru Bakımı Zor Mu ?

Hayırlı gerekli ihtiyaçlarını karşılayıp sevgi göstermeniz yeterli.

Alaska Kurdu Özellikleri Nelerdir ?

arasında yer alır. Bundan dolayı da düzenli olarak aktivite yapması gerekir. Sürekli hareket etmesi hem fiziksel hem de psikolojik açıdan kendisine iyi gelecek bir durumdur.