Köpek Cinsleri

Alman Çoban Köpeği , Alman Çoban Köpeği Özellikleri , Bakımı , Nasıl Eğitilir ?

Alman Çoban Köpeği , Alman Çoban Köpeği Özellikleri , Alman Çoban Köpeği Bakımı , Alman Çoban Köpeği Nasıl Eğitilir ?

Bu cins köpeklerin çeşitli şekillerde dünya genelinde tanındığı bilinmektedir. Alman Çoban Köpeği olarak bilinmesinin yanı sıra Alman Kurdu olarak ya da K9 Polis Köpeği olarak adlandırıldığı da görülür. Çok cesur olması bu köpeklerin en önemli özellikleri arasında yer alırken itaatkarlıkları da önemlidir. Zeki yaradılışta olmaları çok kısa süreler içerisinde öğrenmelerini kolaylaştıran bir durumdur. Bundan dolayı da hızlı öğrenirler ve komutları harfiyen yerine getirirler. Polis köpeği olarak kullanılmaları bu özelliklerinden kaynaklanır. Dünya genelinde tercih edilen bir köpek ırkı olması birçok görevi başarı ile yerine getirebilmesi nedeni iledir. Sosyal bir canlıdır. Buna rağmen mesafeli duruşu ile dikkat çeken bu köpeklerin koruma amacı ile de kullanıldığı görülür. Bekçi köpeği olarak da başarılı bir ırktır.

İlginizi çekebilir: Alaska Kurdu 

Alman Çoban Köpeği Yavru

Çok zeki bir ırka mensup olması bu köpeklerin öne çıkan özellikleri arasında yer alırken oldukça hareketli türler arasındadır. Sürekli bir şeylerle meşgul olması gereken bu köpeklerin eğitilmelerine özel bir önem verilmelidir. Sosyalleştirme eğitimleri sayesinde diğer canlılar ve insanlarla yakın ilişki kurabilen Alman Çoban Köpeği eğitildiğinde belli bir süre yalnız kalabilen ırklar arasında yer alır. Aile bireylerine karşı son derece koruyucu özelliklere sahip olan bu köpeklerin yalnız kalabilmeleri belli süreler için mümkün olur. Bunun yanı sıra erken sosyalleşme eğitimleri sayesinde uyumlu bir yaşam sürebilirler. Çok hareketli olmaları nedeni ile günlük egzersize olan ihtiyaçları da oldukça fazladır. Bundan dolayı da gün içerisinde antrenmanlarının aksatılmaması özellikle önemlidir.

Alman Çoban Köpeği Özellikleri

Zekâları ile öne çıkan Alman Çoban Köpeği türleri sağlıklı bir ırkın temsilcisidir. Bazı köpek türlerinde karşılaşılan sağlık sorunlarına benzer problemler onlarda da görülebilir. İyi bir bakım yaşam sürelerinin uzun olmasında etkili olurken aynı zamanda da hareket etme ihtiyaçlarına dikkat edilmesi gerekir. Tüylerinin haftada iki kere taranması iyi bir tüy bakımı açısından gereklidir. Çok sık banyo yaptırılmaması gereken Alman Çoban Köpeği cinsleri için kokusuz olduklarını söylemek doğru olur. Kürk yapısı söz konusu olduğunda iki katmanlı bir oluşumdan bahsetmek yerinde olur. Güçlü bir çene yapısına sahip olan bu türlerin kemirmekten hoşlandıkları görülür. Oynamak için kendilerine verilen oyuncaklarda bu özellikleri dikkate alınarak seçim yapılmalıdır.

Siyah Alman Çoban Köpeği

Alman Çoban Köpeği son derece sadık bir yapıya sahip olurken hem aile köpeği olarak hem de polis köpeği olarak eğitilebilmektedir. Birçok görevi yerine getirebilme becerisine sahip olan bu köpeklerin zekâları oldukça ileri seviyededir. Doğru şekilde eğitildiklerinde çok iyi sonuçlar verebilen bu cinslerin tehlike anlarında koruyucu yönleri çok gelişmiştir. Sahibini haberdar edebilme kabiliyetinde olan Alman kurtları oldukça güçlü ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Sağlıklı bir ırk olması da bu cinse ait önemli özellikler arasında yer alır. Yaklaşık olarak 15 yıllık bir yaşam süresine sahip olan bu türler oldukça sadık yapıları ile dikkat çeker. Sevecenlikleri ise bilinen önemli özellikleri arasında yer alır. Yavru oldukları dönemde eğitilmeleri gerekirken aynı zamanda da tüm aşılarının eksiksiz olarak yapılması önemlidir. Tırnak ve ağız bakımları da ihmal edilmemelidir. Siyah Alman Çoban Köpekleri de oldukça sadık ve sevgi dolu olmaları ile dikkat çekerler. En sevilen ırklar arasında onlardan söz etmek de yerinde olur. Bundan dolayı da sık sık tercih edilirler. İyi bir eğitim verildiğinde aile köpeği olmaya da müsait olan bu türlerin çeşitli sorumluluklar üstelenmesi mümkündür.

Alman Çoban Köpeği Özellikleri Nelerdir ?

ekâları ile öne çıkan Alman Çoban Köpeği türleri sağlıklı bir ırkın temsilcisidir. Bazı köpek türlerinde karşılaşılan sağlık sorunlarına benzer problemler onlarda da görülebilir

Siyah Alman Çoban Köpeği Nasıldır ?

Alman Çoban Köpeği son derece sadık bir yapıya sahip olurken hem aile köpeği olarak hem de polis köpeği olarak eğitilebilmektedir. Birçok görevi yerine getirebilme becerisine sahip olan bu köpeklerin zekâları oldukça ileri seviyededir.