Köpek Cinsleri

Amerikan Bulldog Köpek Özellikleri , Bakımı , Nasıl Eğitilir ?

Amerikan Bulldog Köpek Özellikleri , Amerikan Bulldog Bakımı , Amerikan Bulldog Nasıl Eğitilir ?

Amerikan Bulldog cinsi köpekler agresif tavırlı olmalarına rağmen iyi bir eğitimle sosyal çevreleri ile uyumlu yaşam sürebilirler. Yabancılara karşı daima tetikte olan bu türlerin temkinli bir yaklaşım içerisinde olduğu görülür. İri bir vücut yapısına sahip olan bu köpeklerin oldukça çevik bir fiziki yapıya sahip oldukları bilinmektedir. Bacak yapıları kalındır ve bodur olarak adlandırılırlar. Kuyruklarının düşük olduğu görülen bu cinslerin İngiliz Bulldog ile akrabalıkları bulunur. Bu ırka ait köpeklerin gösterişli yapıları birçok kişi tarafından beğenilir. Avcı yönleri gelişmiş olan Amerikan Bulldogların karakter yapısı açısından da sevildikleri görülür.

Amerikan Bulldog Özellikleri

Amerikan Bulldog cinsi köpeklerin geçmişte avcı olarak kullanıldıkları bilinmektedir. Günümüzde bu ırka mensup köpekler aile köpeği olarak yetiştirilirken bunun için eğitilmeye müsaittirler. Zeki hayvanlar arasında yer almaları kolay öğrenmelerinde etkilidir. Bundan dolayı da itaat eğitimleri titizlikle verilir. Sosyalleştirildiklerinde çevreleri ile çok uyumlu olabilen bu ırkların itaatkâr yapıları göz doldurur. Ailesi ile güçlü bağlar kurabilme özelliğine sahip olan bu ırklar sevgi dolu yapıları ile de dikkat çeker. Düzenli egzersiz ihtiyacı olan köpek cinsleri arasında bu türler de yer alır. İlgiye gereksinim duyan bu cinslere yeterince zaman ayırılması ruhsal sağlıkları açısından önemlidir. Oyun oynamaktan çok hoşlanan Amerikan Bulldogların sempatik tavırları da insanları kendisine hayran bırakmasında etkilidir. İnsanlara karşı yakın olabilen bu ırk çok hızlı öğrenir. Küçük çocuklara karşı dikkatli bir yaklaşım sergileyen bu ırka ait köpekler çocukların yanında yumuşak başlıdır. Çok küçük çocukların kendisine zarar verme ihtimali yumuşak başlı olmasından kaynaklanacağı için onlarla yalnız başlarına bırakılmaları önerilmez.

Amerikan Bulldog Yavru

Yavru köpekler her zaman eğitim için en uygun zaman aralığında olur. Bundan dolayı da Amerikan Bulldog cinsi köpekler de eğitilmek istendiğinde yavru oldukları dönemler tercih edilmelidir. Bu sayede sosyalleştirildiklerinde çevrelerine karşı uyumlu olurlar. Ayrıca itaat eğitimleri sayesinde de uysal bir hale gelirler. Zeki hayvanlardan biri olan bu cinse ait köpekler hem hızlı öğrenir hem de çok kolay adapte olur. Bundan dolayı da yavruyken alındıklarında eğitimlerine hemen başlanmalıdır. Bu cinsler itaatkâr ve ailesine bağlı türlerdir. Bazı durumlarda ise inatçı yanları ortaya çıkabilir. Bu durum köpeğin genleri ile ilgili olurken eğitilirlerken baskın karakterli bir lidere ihtiyaç duyarlar. İnatçı davranışlar sergilemeleri durumunda liderlerine bağlı olacaklardır. Sağlıklı bir beslenme düzenine ihtiyaç duyan bu köpeklerin hareket ihtiyaçları da göz ardı edilmemelidir. Bu sayede uzun bir yaşam sürmeleri mümkün olur.

Amerikan Bulldog Eğitimi

Sağlıklı bir ırka mensup olan Amerikan Bulldog cinsi köpekler her köpek türünde olduğu gibi bazı kalıtsal hastalıklara yatkın olabilir. Bunun yanı sıra genellikle çok önemli sağlık problemleri ile karşılaşılmaz. Tüy bakımları , ağız temizlikleri sağlıklı bir yaşam sürmeleri için aksatılmamalıdır. Ayrıca yavruyken başlanması gereken aşıları da tamamlanmalıdır. Eğitimleri sırasında baskın karakterli bir lidere gereksinim duyarlar. İtaat eğitimini başarı ile tamamladıklarında ise uyumlu bir köpek türü olarak dikkat çekerler. Ev ortamında bakılabilecek köpek cinsleri arasında yer alırlar. Sosyalleştirildiklerinde ise diğer canlılarla da arası iyi olan köpek ırklarından biridir. Bu köpek ırkı şefkatli bir yapıya sahiptir. İnsancıl yönlerinin kuvvetli olduğu görülen Amerikan Bulldogların yükseğe zıplayabilme kabiliyetinde olduğu görülür.  Kaslı yapıya sahip olması bunda etkili olurken oldukça çevik yaradılışlıdır. Neşeli türler arasında yer alan bu cinslerin günlük egzersiz ihtiyaçlarının ihmal edilmemesi oldukça önemlidir. Bundan dolayı da gün içerisinde gezdirilmesi ve oyun oynanması gerekir

Amerikan Bulldog Özellikleri Nelerdir ?

Amerikan Bulldog cinsi köpeklerin geçmişte avcı olarak kullanıldıkları bilinmektedir. Zeki ve sahiplenici özellikleri de ulunur.

Amerikan Bulldog Eğitimi Nasıldır ?

Eğitimleri sırasında baskın karakterli bir lidere gereksinim duyarlar. İtaat eğitimini başarı ile tamamladıklarında ise uyumlu bir köpek türüdür.