Köpek Cinsleri

Amerikan Eskimo Köpek Cinsi Özellikleri , Bakımı , Yavrusu

Amerikan Eskimo Köpek Cinsi Özellikleri , Amerikan Eskimo  Bakımı , Amerikan Eskimo  Yavrusu

Fiziksel olarak güzel köpek ırkları arasında kabul edilen Amerikan Eskimo köpek türleri küçük cinsler arasında yer alır. Bu türlerin üç farklı boyutta oldukları görülürken dost canlısı yapıları bulunur. Bunun yanı sıra çocuklarla geçinemeyen köpek türleri arasında yer alırlar. Beyaz renkte olan bu köpekler oldukça sevimli bir görüntüye sahiptir. Zeki ırklar arasında yer alması eğitilmelerini kolaylaştırır. Hareketli yapıları nedeni ile de sürekli aktif halde bulunurlar. Eğlenceli türler arasındadırlar ve neşeli bir yaradılışa sahiptirler. Bu türler üç farklı boyutta olabilirlerken küçük yapıları ile dikkat çeker. Bu cins köpeklerin yavrulama sayıları genellikle yaklaşık olarak 5 adettir. Dişi köpeğin hangi boyutlarda olduğuna bağlı olarak da yavru sayısında artış yakalamak mümkün olur. Beyaz yapıları ve uzun tüyleri ile göze hoş gelen bir köpek türüdür. Sevilmekten çok hoşlanan bu köpeklerin ilgi beklentisi de yüksektir.

İlginizi çekebilir: Bloodhound Köpeği 

Amerikan Eskimo Köpeği Özellikleri

Sevgisiz kaldıklarında hırçınlaşan bu cinsler sahibi ile iyi bir iletişim kurmaya ihtiyaç duyar. Kendisi ile sağlıklı bir iletişim kurulamadığında hırçınlıkları öne çıkar. Bundan dolayı da sevgi ve ilgi gösterilmesi gereken türlerden biridir. Ev ortamında bakılacakları zaman eğitilmeleri gerekirken hareketli bir yapıya sahiptirler. Enerjik olmaları nedeni ile günlük egzersiz ihtiyacı olan bu cinslerin bahçeli evlerde daha mutlu yaşadığı görülür. Kolay eğitilebilir olmaları akıllı olmalarından kaynaklanır. Oyun oynamaktan çok hoşlanırlar. Çocuklarla da iyi bir iletişim kurabilen bu türler ilgiye ihtiyaç duyar. Meraklı yapıları nedeni ile çevrelerine karşı da ilgili olan bu cinslerin yavruluk dönemleri uzun sürer. Bun da etkili olan neden ise karakter yapıları ile ilgilidir. Ortalama bir köpek ömrüne sahip olan bu ırka ait köpeklerin yaklaşık olarak 12-14 yıl aralığında yaşaması mümkün olur. Koruyucu yanları gelişmiş olan Amerikan Eskimo türü köpeklerin yabancılara karşı temkinli bir yaklaşım içerisinde olduğu görülür. Yılda iki kere tüy değiştiren bu cinslerin uzun tüyleri bulunur. Bundan dolayı da tüy bakımlarına önem verilmesi gerekir.

Amerikan Eskimo Yavru Fiyatları

Yavruyken aşılarının yapılması, tırnaklarının zaman zaman kesilmesi gerekir. Ağız temizliğine de önem verilmelidir. Eğitilirlerken sosyalleştirilmeleri de önemlidir. Tüyleri uzun olduğu için her gün taranma ihtiyacı olur. Tüy dökme zamanlarında ise günde iki kere bu işlemler tekrar edilmelidir. Hareketli olmaları nedeni ile her gün düzenli aktiviteye ihtiyaç duyarlar. Bundan dolayı da evde bakılacaklarsa her gün dışarı çıkarılmalıdırlar. Uzun tüyleri nedeni ile aşırı sıcakta kalmaktan hoşlanmayan bu ırka mensup köpeklerle oyun oynanması da önemlidir. İtaat eğitimleri düzgün verildiğinde uyumlu olan bu köpekler neşeli bir yapıya sahiptir. Çevik bir köpek olan Amerikan Eskimo cinsi hayvanlar sahipleri ile vakit geçirmekten de çok keyif alır.

Amerikan Eskimo Özellikleri

Korumacı tavırları ile dikkat çeken bu cinslerin geçmişte bekçi köpeği olarak da eğitildiği bilinmektedir. İnsanlarla anlaşabilmesi için iyi bir eğitim alması gereken bu cinsler doğru eğitildiklerinde çok cana yakın ve sevimlidirler. Yeterince ilgi göremezse çok huysuz olan bu türler sürekli havlama eğiliminde olabilir. Bundan dolayı da onu sahiplenecek olan kişilerin kendisi ile yeterince zaman ayırması önerilir. Sevgi görmediği zaman yalnızlık duygusuna kapılarak depresyona girer. Bu sebeple de yakın ilgi görmek ister. Amerikan Eskimo köpek ırkları sevimli ve neşeli yanları ile birçok kişi tarafından beğenilerek bakılan türler arasında yer alır. Bu tür özellikleri nedeni ile de sahipleri ile iyi bir iletişim kurduklarında ve iyi eğitildiklerinde çok sorunlu olmayan köpekler arasında yer alırlar.

Amerikan Eskimo Köpek Özellikleri Nelerdir ?

Sevgi görmediği zaman yalnızlık duygusuna kapılarak depresyona girer. Bu sebeple de yakın ilgi görmek ister.

Amerikan Eskimo Köpeğinin Bakımı Zor Mudur ?

Tüyleri uzun olduğu için sık sık taranmalıdır. Bunun dışında her köpeğin temel ihtiyacı kadar ilgi ve sevgi vermek gerekir.