Köpek Cinsleri

Avusturyalı Pinscher , Özellikleri , Bakımı , Nasıl Eğitilir ?

Avusturyalı Pinscher , Avusturyalı Pinscher  Özellikleri , Avusturyalı Pinscher  Bakımı , Avusturyalı Pinscher Nasıl Eğitilir ?

Hareketli köpek türleri dendiğinde Avusturyalı Pinscher cinsi köpeklerden de söz edilebilir. Bu türler enerji dolu yapıları ile sürekli hareket halinde yaşar. Çocuklarla anlaşabilen bu ırklar insanlara karşı da sevecendir. Diğer hayvanlar söz konusu olduğunda iletişim sorunu yaşayan bu tür hayvanların aile köpeği olarak bakıldıkları görülür. Yaklaşık olarak 12-14 yıl aralığında bir yaşam süresi olan bu cinsler sevecen hayvanlar arasında yer alır.  Renk olarak karışık renklerde olabilen Avusturyalı Pinscherlar  siyah, beyaz ve kahverengi karışımından oluşan tüylere sahiptir. Egzersiz ihtiyacı yüksek olan bu türlerin sarkık kulakları vardır. Sarkık kulaklı olmaları nedeniyle kulak enfeksiyonu  görülme riski oldukça fazladır. Bundan dolayı da kulak temizliklerine dikkat edilmesi gerekir. Zaman zaman da kulaklarının kontrol edilmesi önerilir.

Avusturyalı Pinscher Cinsi Özellikleri

Uysal köpek türleri arasında yer alan Avusturyalı Pinscher çoban köpeği olarak yetiştirilir. Sahibine karşı itaatkâr olan bu ırk antrenman ihtiyacı giderilirse daha sakin olur. Görev bilinci gelişmiş köpek türleri arasında olması nedeni ile boşta kalmaktan hoşlanmaz. Kendisini meşgul edecek bir şeylerle oyalanması gereken bu cins köpekler hareketlilikleri ile öne çıkar. Çocuklara karşı sevecen olan bu türlerin onlarla iyi geçindiği görülür. Sorumluluk almaktan hoşlanan Avusturyalı Pinscherlar akıllı türler arasında yer alırlarken inatçılıklarının da bilinmesi gerekir. İnatçı yapıları eğitimleri sırasında sorun oluşturabilir. Baskın karakterli eğitmenlerle çalıştıklarında daha kolay öğrenebilirler. Çok hareketli bir tür olmaları nedeniyle ev ortamında bakılacaklarsa kendileri ile ilgilenilmesi gerekir. Oyun ve egzersiz ihtiyacının karşılanması sayesinde daha uyumlu olabilirler. Yeterince antrenman yaptırılması durumunda daha sakin olan bu türler sahiplerine saygı duyduklarında onlara itaat eder.

Avusturyalı Pinscher Yavru

Yavru olduğu dönemde eğitildiklerinde her köpek türü daha uyumlu olur. Bundan dolayı da genellikle eğitimler bu dönemde verilir. İtaat eğitiminin yanı sıra köpeklerin sosyalleştirilmesi de gerekirken bu sayede insanlarla yaşamaya daha uyumlu olurlar. Bakımları sırasında aşılarının yavruluk döneminde yapılmaya başlanması gerekir. Tırnaklarının belli aralıklarla kontrol edilmesi, kulak temizliği, haftada bir tüylerinin taranması bakımları ile ilgili olarak yapılması gerekenler arasında yer alır. Bunun yanı sıra beslenmesine de dikkat edilmelidir. Avusturyalı Pinscher orta büyüklükte kabul edilen ırklar arasında yer alır. Apartmanlarda yaşadıklarında mutsuz olma ihtimali yüksek olan bu türler kapalı mekanlarda sıkılır. Bundan dolayı da bahçeli evler onlar için daha uygundur. Kilo problemi olmayan köpek türleri arasında yer alırlar. Sağlıklı beslenmeleri önemlidir. Hareketli yapıları gereği de sürekli koşturan bu köpeklerin uysallaşmaları için yeterince egzersiz yapmaları gerekir. Böylece daha sakin olurlar. Ayrıca ağız bakımlarının yapılması ve dişlerinin temizlenmesi sağlıklı bir yaşam sürmeleri açısından ihmal edilmemelidir.

Avusturyalı Pinscher Eğitimi

İnatçı yaradılışa sahip olan bu köpek türlerinin eğitilmeleri için baskın karakterli kişiler gerekir. Bu sayede istenilen uyumu yakalayabilirler. Alan koruması konusunda atılgan bir tür olmaları önemli özellikleri arasında yer alır. Ailelerine düşkün köpekler arasında olan bu türler bekçi köpeği olarak sorumluluk alabilecek cinsler arasındadır. Çok cesur bir yaradılışa sahip olan Avusturyalı Pinscher havlama eğilimi olan bir köpek türüdür. Sağlıklı bir yapıya sahip olmaları ile dikkat çeken bu cinslerin çeşitli hava koşullarına da uyum sağladığı görülür. Yaklaşık olarak 4-6 aralığında yavru yapabilen bu türlerin kısa tüyleri bulunur. Bu sebeple de fazla tüy bakımına gerek olmayan Avusturyalı Pinscher çalışkan bir köpek cinsidir. Erken yaşta başlanan bir eğitimle sosyal yaşama uyumlu özellikler kazanabilirler.

Avusturyalı Pinscher Cinsi Özellikleri Nelerdir ?

Uysal köpek türleri arasında yer alan Avusturyalı Pinscher çoban köpeği olarak yetiştirilir.

Avusturyalı Pinscher Eğitimi Nasıl Olmalı ?

İnatçı yaradılışa sahip olan bu köpek türlerinin eğitilmeleri için baskın karakterli kişiler gerekir