Köpek Cinsleri

Bandogge Mastiff , Özellikleri , Bakımı , Nasıl Eğitilir ?

Bandogge Mastiff , Bandogge Mastiff Özellikleri , Bandogge Mastiff Bakımı , Bandogge Mastiff Nasıl Eğitilir ?

Dünya genelinde birçok köpek ırkı bulunur. Bunlar arasında Bandogge Mastifflerin de yer aldığı görülmektedir. Yabancılara karşı agresif tavırları ile dikkat çeken bu köpekler eğitildiklerinde uysal olabilir. Güçlü bir köpek türü olması bu cinslerin önemli özellikleri arasında yer alır. Dövüş köpeği olarak yetiştirilmeleri nedeni ile agresif davranışlar gösterebilen Bandogge Mastiffler koruma köpeği olarak da kullanılırlar. Bandogge Mastiff sahiplerine düşkün olması ile dikkat çeker. Cesaretleri ile öne çıkan bu canlılar eğitileceği zaman baskın karakterli eğitimcilerle çalışılmalıdır. Sahibinin otoriter olması onun istenilen davranışları kazanması için gereklidir. Karma bir ırk olmaları ve iri yapıları göze çarpan özellikleridir. Fiziksel olarak güçlü yapıları ile dikkat çekerler ve oldukça da çeviktirler.

İlgilinizi çekebilir: Avusturyalı Pinscher

Amerikan Bandogge Mastiff

Koruyucu güdüleri yüksek olan bu köpeklerin güvenlik amacıyla sık sık tercih edildiği görülür. İyi bir eğitim verildiğinde sakin kalmaları sağlanabilirken genlerinde yer alan özellikler nedeni ile her an tetikte bir duruş sergilerler. İnsan ya da hayvan fark etmeksizin yabancılara karşı saldırgan olabilirler. Bandogge Mastiff zeki ırklar arasında kabul edilir. Sahiplerine karşı düşkünlükleri ile bilinen bu köpeklerin onların sözünden dışarı çıkmadığı görülür. Yalnız kalmak onlar tarafından hoşlanılmayan bir durumdur. Bundan dolayı da uzun süre yalnız bırakılmamaları gerekir. Sağlıklı köpek türleri arasında yer alan bu cinslerin yaklaşık olarak yaşam süreleri 10 yıldır. Koruyucu özellikleri nedeni ile kendi alanı olarak gördükleri yerleri korumaları ile öne çıkan bu köpekler için evleri ve aileleri çok önemlidir. Sadakati ile bilinen bu hayvanlardan iyi bir dost olur.

Bandogge Mastiff Yavru

Dövüş köpeği olarak yetiştirilmeleri nedeni ile hareketli türler arasında yer alırlar. Bundan dolayı da günlük olarak egzersiz yapma konusunda ihtiyacı olan türlerden biridir. Günlük egzersizleri bakımları konusunda önemsenmesi gereken bir durumdur. Bahçeli evlerde bakılırlarsa daha rahat ederler. Bunun yanı sıra apartmanlarda da bakılabilen cinsler arasında yer alırlar. Apartmanda yaşayacağı zaman itaat eğitiminin verilmesi gerekirken sosyalleştirilmesi de önemlidir. Ayrıca apartman hayatına uyum sağlayabilmesi için günlük olarak antrenman gereksiniminin yeterince karşılanması gerekir. Bu cins köpekler hem fiziksel olarak güçlüdür hem de korkutucu bir görüntüye sahiptir. Zekâları öğrenmelerini etkileyen en önemli özellikleridir. Bandogge Mastiff türleri sahipleri ile bir bağ kurarlar. Söz dinleyen bir ırk olması nedeni ile sahiplerine karşı itaatkâr olan bu türlerin eğitimi kolaydır. Egzersiz ihtiyacı yüksek olan bu ırka ait köpeklerin tek başına bırakılmaması önerilir. İlgi görme eğilimi yüksek olan bir ırktır ve sevilmek ister. Yavru olduğu dönemde gerekli eğitimlerin verilmesi sosyal yaşama kolay uymasını sağlar. Bu sebeple erken yaşta eğitilmesi önerilir.

Bandogge Mastiff Bakımı

Kendisine güvenen köpekler söz konusu olduğunda Bandogge Mastiff cinslerinden söz etmek doğru olur. Bu türler dövüş köpeği olmaları nedeni ile de başlangıçta ürkütücü gelebilirler. İyi bir eğitim sahibi olduklarında uysallaştırılmaları mümkün olan köpeklerin profesyonel kişilerce eğitilmesi gerekir. Salya akıtmaları en belirgin özellikleri olurken genellikle sağlık problemi olmayan türlerden biridir. Sahipleri ile kurdukları güçlü bağlardan dolayı sevilmek isteyen Bandogge Mastifler kendisine yeterince zaman ayırılmasını bekler. Yeterli bir ilgilenme ile de sorunsuz olarak uyum gösterirler. Ağız bakımları, tırnaklarının kısaltılması ve tüylerinin taranması bakımları ile ilgili olarak yapılması gerekenlerdir. Yavruyken aşılarının ihmal edilmemesi ve sağlıklı beslenmesi gereken bu türler sahiplerinin yanında olmaktan hoşlanırlar. Çocuklarla anlaşma konusunda sorun yaşamadıkları gibi onlara karşı koruyucu tavırlar sergilerler. Diğer köpekler söz konusu olduğunda ise saldırganlaşabilirler.

Bandogge Mastiff Bakımı Nasıldır ?

İyi bir eğitim sahibi olduklarında uysallaştırılmaları mümkün olan köpeklerin profesyonel kişilerce eğitilmesi gerekir.

Amerikan Bandogge Mastiff Özellikleri Nelerdir ?

İyi bir eğitim verildiğinde sakin kalmaları sağlanabilirken genlerinde yer alan özellikler nedeni ile her an tetikte bir duruş sergilerler.