Köpek Cinsleri

Beagle Köpek Özellikleri ve Bakımı

Küçük boy köpek grupları arasında yer alan Beagle Köpek türleri ortalama olarak 12-15 yıllık ömür süresine sahiptir. Hiperaktif bir yapıya sahip olan bu cins köpeklerin oldukça neşeli yanları bulunur. İz sürme kabiliyetleri gelişmiş olan Beagle türlerinin soğuktan da çok fazla hoşlanmadıkları bilinmektedir. Yavru olduğu dönemde sosyalleştirilmesi oldukça önemli olan bu cinslerin başka canlılarla da yaşayabilmesi mümkündür. İnsanlarla iyi anlaşabilen bu tür köpekler çocuklara karşı da cana yakındır. Karakter yapıları gözlemlendiğinde bağımsızlıkları ile dikkat çeken bu ırkların ev ortamında kolay bakılabilmesi mümkündür. Uyum sağlama konusunda sorun yaşamayan Beagle köpekler inatçılıkları ile bilinir. Bundan dolayı da yavru oldukları dönemde itaat eğitiminin doğru verilmesi gerekir.

İlginizi çekebilir: Pitbull Terrier Köpek

Beagle Köpek Özellikleri

Beagle Köpek türlerine yavru oldukları dönemde itaat eğitimi verilmesi gerekir. Eğitilmeleri durumunda zekâları nedeni ile kolay öğrenebilen bu cinsler kısa sürede uyumlu hale gelirler. Neşeli ve mutlu yapıları ile dikkat çeken Beagle köpeklerin insanlara yakın olduğu görülür. Temizliklerine dikkat edilmesi gerekirken sağlıklı bir yaşam sürmeleri açısından bu durum önemsenmelidir. Düzenli bir kulak temizliğine ihtiyaç duyan bu köpek türlerinin bir seferde 10-12 yavru yapabildiği görülür. Sosyallikleri ile dikkat çeken Beagle köpekler bağımsız ve inatçı bir karaktere sahiptir. Bundan dolayı da yavru oldukları dönemlerde itaat eğitimlerinin iyi yapılması gerekir. Kısa tüylere sahip olması nedeni ile soğuğa karşı dayanıklı olmayan bu köpek türlerinin haftada bir kez taranarak tüy bakımı yapılması gerekir. Uzun kulaklı oldukları için kulak sorunlarına yatkınlık olması kaçınılmazdır ve bundan dolayı da kulak temizliğine dikkat edilmelidir. Küçük ırklardan biri olan Beagle köpekler sağlıklı bir tür olarak öne çıkarken iyi bakılmaları durumunda normalden daha uzun bir ömür yaşayabilirler.

Beagle Köpek Bakımı

Neşeli yanları ile dikkat çeken Beagle köpeklerin hareketli bir yapıları bulunur. Beagle Köpek aktifliği ile dikkat çekerken her an oyun oynamaya hazır olduğuna dair bir izlenim yaratır. Çeşitli renklerde olabilen Beagle köpeklerin kısa ve sert tüylere sahip olduğu görülür. Hareketli olmaları nedeni ile egzersiz ihtiyacı olan bu cins köpeklerin avcı yönleri bulunur. Dış dünyaya karşı ilgisi olan bu köpeklerin hareketlilikleri de bu sebeplerden kaynaklanır. Avcı genlere sahip olması nedeni ile sürekli aktif halde bulunan Beagle köpekler dışarıda yürüyüş yapmaktan da hoşlanırlar. Soğuktan çok hoşlanmazlar ve ılık ortamları severler. Apartman ortamlarında bakılmaları için eğitilmeleri gerekirken bu konuda uyum sağladıkları görülür. Ayrıca çok hareketli olmaları nedeni ile dışarıda daha mutludurlar. Beagle köpek türleri insanlar için iyi bir dost olabilme özelliğine sahiptir.

Beagle Köpek Fiyatları

Beagle Köpek av köpeği olarak tanınır. Koku alma yeteneklerinin güçlü olması av köpeği olarak kullanılmalarında etkili olurken oldukça küçük boyutludurlar. Uzun ve sarkık kulakları ile öne çıkan Beagle köpek türleri cana yakın hayvanlar arasında yer alır. Yaklaşık olarak 12-15 yıl aralığında yaşayabilen bu türler nazik ve sevgi dolu yanları ile dikkat çeker. Bu tür köpekler kedilerle problem yaşayabilirken diğer köpeklerle anlaşabilir. Çocuklarla anlaşması ise oldukça iyi olan Beagle türlerinin ailelerine karşı sevgi dolu tavırlar sergiledikleri görülür. Yabancılar söz konusu olduğunda da yakın davranma eğilimine sahip olan Beagle köpekler eğitildiklerinde harika birer dost olur. İnatçı bir yapıya sahip olmaları nedeni ile eğitimleri sırasında disipline gereksinim duyulsa da doğru bir eğitim verilmesi durumunda istenilen özelliklere sahip olurlar. Meraklı ve enerjik yönleri onları sevimli yapan tarafları olurken ilk kez köpek bakmak isteyenler açısından tercih edilebilecek türler arasında yer alırlar. Bu tür köpekler yaklaşık olarak 2000-4000 TL aralığında satılırlar.

Beagle Köpek Özellikleri Nelerdir ?

Beagle Köpek türlerine yavru oldukları dönemde itaat eğitimi verilmesi gerekir. Eğitilmeleri durumunda zekâları nedeni ile kolay öğrenebilen bu cinsler kısa sürede uyumlu hale gelirler.

Beagle Köpek Bakımı Nasıl Yapılır ?

Hareketli olmaları nedeni ile egzersiz ihtiyacı olan bu cins köpeklerin avcı yönleri bulunur. Dış dünyaya karşı ilgisi olan bu köpeklerin hareketlilikleri de bu sebeplerden kaynaklanır.

Beagle Köpek Fiyatları Ne Kadardır ?

Beagle köpekler yaklaşık olarak 2000-4000 TL aralığında satılırlar.