Köpek Cinsleri

Belçika Groenendael , Özellikleri , Bakımı Nasıl Eğitilir ?

Belçika Groenendael , Belçika Groenendael Özellikleri , Belçika Groenendael Bakımı , Belçika Groenendael Nasıl Eğitilir ?

Çoban köpeği olması ile bilinen bu türlerin oldukça güzel ve etkileyici tüyleri bulunur. Uzun , siyah tüyleri ile öne çıkan Belçika Groenendael cinsleri zeki türlerdir. Oldukça dikkat çeken bir köpek cinsi olması genel özellikleri arasında yer alırken sorumluluk alma konusunda başarılı köpekler arasında yer alır. Zekâları eğitilmeleri için oldukça etkili olan özellikleri arasında yer alır. Bu köpekler yabancı kişilere karşı ve diğer hayvanlarla uyumlu olabilmeleri için eğitilmelidir. Kolay öğrenebildiği için eğitilmeleri konusunda bir sıkıntı yaşamazlar. Ailelerine düşkün olan bu köpeklerin atletik fiziki yapıya sahip oldukları görülür. Oyun oynama konusunda çok istekli olan Belçika Groenendaeller çocuklarla anlaşma konusunda da sorun yaşamaz. Yüksek enerji seviyesine sahip olan bu köpeklerin hareket etme ihtiyacı olur. Bundan dolayı da sık sık egzersiz yapmaları gerekir.

İlginizi Çekebilir : Bedlington Terrier

Belçika Groenendael Özellikleri

Atletik yapısı ve çevikliği ile dikkat çeken bu köpekler hareketli oldukları için kolay kilo almaz. Bakılacakları zaman bahçeli evlerde daha rahat ederler. Yapısı gereği doğal ortamında yaşamaya uygun olan bu köpeklerin yoğun egzersiz ihtiyacı olması bahçeli ortamlarda daha kolay bakılmasını sağlar. Uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmayan bu cinsler ile ilgilenilmesi gerekir. Belçika Groenendael yalnız bırakılırsa depresyona girer. Belçika kökenli bir köpek cinsi olan Groenendael sürülerin korunması için kullanılır. Sorumluluk alma kabiliyeti yüksek olan bu ırkın birçok görevi yerine getirmesi de mümkündür. Tüy dökme konusunda çok problemli bir tür değildir. Orta derecede tüy dökme özelliğine sahiptir. Haftada bir fırçalandıklarında bu sorun giderilmiş olacağından bakımları konusunda da problemsiz olarak değerlendirilirler. Bu köpeklerin geçmişte birçok görevde kullanıldığı görülürken her vazifeyi başarı ile yerine getirmişlerdir. Bundan dolayı eğitilirlerken çeşitli görevleri yapmak üzere yetiştirilmeleri söz konusu olur.

Belçika Kurdu Siyah

Tüy dökme mevsimlerinde artış görülmesi her köpek için geçerli olan bir durumdur. Bu zamanlarda her gün fırçalanması bakım aşamaları arasında yer alır. Ayrıca tırnaklarının belli aralıklarla kısaltılması da gerekir. Bunun yanı sıra kulak temizliği ve ağız hijyeni de unutulmamalıdır. Köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürmesi bu tür temizlik ihtiyaçlarının karşılanması ile mümkündür. Bunun yanı sıra yavruyken aşılarının yapılması ve düzenli olarak veteriner kontrolleri de unutulmaması gereken bakım süreçleridir. Sağlıklı bir dişi Belçika Groenendael yılda 6-10 aralığında yavru dünyaya getirebilir. Bu köpeklerin yılda bir kez yavrulatılması sağlıkları açısından gereklidir.  Yavruyken itaat eğitimleri yapılırsa daha etkili olur. Bunun yanı sıra sosyalleştirildiklerinde de çevreleri ile daha uyumlu bir ilişki kurarlar. Sağlıklı köpek türleri arasında yer alan bu türlerin oyun oynamaktan hoşlandığı görülür. Belçika Groenendael ailesine düşkün bir köpek cinsidir.

Belçika Groenendael Eğitimi

Zeki hayvanlar olmaları nedeni ile kolay öğrenirler. Lider bir karakter tarafından eğitilmeleri gerekli olurken bu sayede daha hızlı öğrenirler. Otoriter eğiticiler karşısında kendileri ile güçlü bağlar kurabilirler. Ailesine ve sahibine karşı düşkün olan bu köpekler sahiplerini mutlu etmek ister. Hassas bir karakterlerinin olması nedeni ile sert davranışlardan hoşlanmazlar. Hareketli oldukları için kolay kilo almazlar. Fakat antrenmanları az yaptırıldığında kilo almaya meyilli olabilmektedirler. Bundan dolayı hareket ihtiyaçları göz ardı edilmemelidir. Çok fazla havlamayan bu köpeklerin genellikle çoban köpeği olarak tercih edildikleri görülürken bekçi köpeği olarak da kullanılabilmektedirler. Hassas ırklar arasında yer alan bu türler sevgi görmekten hoşlanır. Kendisi ile ilgilenilmesi hoşuna gider. Belçika Groenendael cinsi köpeklerin sosyalleştirildiklerinde çocuklarla anlaşabildiği görülür. Kendisine verilecek her görevi yerine getirme kabiliyeti olan bu köpekler oldukça asildir.

Belçika Groenendael Eğitimi Nasıldır ?

Belçika Groenendael cinsi köpeklerin sosyalleştirildiklerinde çocuklarla anlaşabildiği görülür. Kendisine verilecek her görevi yerine getirme kabiliyeti yüksektir.

Belçika Groenendael Özellikleri Nelerdir ?

Belçika Groenendael yalnız bırakılırsa depresyona girer. Belçika kökenli bir köpek cinsi olan Groenendael sürülerin korunması için kullanılır.