Köpek Cinsleri

Bichon Frise , Köpek Cinsi Özellikleri , Bakımı , Yavrusu

Bichon Frise ,  Bichon Frise Köpek Cinsi Özellikleri ,  Bichon Frise Bakımı ,  Bichon Frise Yavrusu

Bu köpek türlerinin kısa ve kabarık tüyleri kendisinin sevimli bir görüntü kazanmasına yol açar. Aile köpeği olarak bakılmaya müsait olan Bichon Frise cinsi köpekler oyun oynamaktan çok hoşlanır. Ürkek bir yapıya sahip olan bu köpeklerin kendisine nazik davranılması gerekir. Çabuk korkan bir türdür.

Bundan dolayı da yumuşak bir tavır sergilenmesi gerekir. Aynı zamanda da utangaç ırklar arasında yer alır. Bichon Frise uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmayan bir cinstir. Yalnız kalması durumunda depresyona girmesi kaçınılmaz olur. Bundan dolayı da kendisi ile ilgilenilmesi gerekirken oyun oynamaktan da çok hoşlanacaktır.

Küçük köpek ırklarından olan bu cinslerin genellikle beyaz renkte oldukları görülür. Hareketli yapıları ve oyunculukları ile dikkat çekerlerken egzersiz ihtiyacı yüksek olan köpek türleri arasında yer alırlar. Havlama konusunda da problemli olan bu türlerin genellikle havlamaktan hoşlandığı görülmektedir. Bundan dolayı apartmanlarda bakılacaklarsa sosyalleştirilmeleri gerekir. İtaat eğitimlerinin de tamamlanması önerilir. Ailesine düşkün olan bu köpek cinsleri sahiplerine de oldukça bağlıdır.

İlginizi çekebilir : Bandogge Mastiff

Bichon Frise Özellikleri

Görünümleri açısından çok sevimli bir tür olmaları ile dikkat çeken bu ırka ait köpeklerin ailesinin yanında olmaktan hoşlandığı görülür. Ev ortamında beslenmeye müsait olan bu köpeklerin küçük olmaları da genel fiziki özellikleri arasında yer alır. Yaklaşık olarak 14-17 yıl aralığında yaşam süren bu ırka ait köpeklerin iyi bakılması ömrünü de uzatır. Yavruyken aşılarının yapılmış olması ihmal edilmemelidir.

Ayrıca ağız sağlıkları, kulak temizlikleri ve tüy bakımları da önemlidir. Tırnaklarının kesilmesi belli aralıklarla gerekli olurken genel temizliği açısından bu tür bakım çalışmalarına gerek duyulur.

Bu sayede köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürmesi temin edilmiş olur. Akıllı köpekler arasında yer alan Bichon Frise eğitimi açısından da sorunsuz türlerdendir. Kolay öğrenebilen bu köpekler yavruyken eğitilmeye başlanmalıdır. Bu cinsler geniş alanlarda koşup oynamaktan çok keyif alırlar. Ufak bir ırk olmalarına rağmen hareket ihtiyacı yüksek olan köpek türleri arasında onlardan da söz etmek gerekir.

Bichon Frise Yavru

Tüylerinin aylık olarak kesilmesi gereken bu köpeklerin taranmaları da sık sık yapılmalıdır. Yavrulayacak olan bir dişi eğer sağlıklı ise bir seferde 4-5 aralığında yavru yapabilir. Sevecen bir ırk olan Bichon Frise oyun oynamaktan çok hoşlanır. Yabancılarla iletişim kurma konusunda istekli türlerden biri olan bu köpeklerin çocuklarla da yakın oldukları görülür. Ev içerisinde koşup oynamaktan mutlu olan bu köpeklerin kısa ve kabarık tüyleri kendisine farklı bir hava verir.

Çok akıllı köpek türleri arasında onlardan da söz etmek gerekir. Tarama işlemi tüyleri için gerekli olurken aynı zamanda kulaklarının ve ayaklarının etrafındaki tüylerin kırpılması gerekir. Kolay eğitilebilen bu türlerin mutlu karakter yapıları bulunur. Bundan dolayı da genellikle oyun oynamaktan hoşlanırlar.

Bichon Frise Bakımı

Uyumlu bir karaktere sahip olması nedeni ile bu tür köpekler her ortama rahatlıkla adapte olur. Evde yalnız kalmaktan hiç hoşlanmayacağı için sahiplerinin sürekli yanında olmasını ister. Bichon Frise yalnız kaldığında mutsuz olur. Çok hassas bir yaradılışa sahiptir. Bağlandıkları tüm canlıların yanında olmasını isteyen bu türlerin duygusal açıdan çabuk etkilendikleri görülür.

Küsme alışkanlıkları vardır. Kaba davranışlardan ve sert komutlardan hiç hoşlanmazlar. Sevgi dolu bir yaklaşım isterler. Yavruyken itaat eğitimleri ve sosyalleştirilmeleri yapıldığında evde bakılmaya çok müsait bir tür olarak ortaya çıkarlar. Ağız sağlıklarına dikkat edilmesi gereken bu türlerin ayrıca tüy bakımları da önemlidir. Sağlıklı beslendiklerinde ve egzersiz ihtiyaçları karşılandığında mutlu bir yaşam sürerler.

Bichon Frise Özellikleri Nelerdir ?

Görünümleri açısından çok sevimli bir tür olmaları ile dikkat çeken bu ırka ait köpeklerin ailesinin yanında olmaktan hoşlandığı görülür.

Bichon Frise Yavru Köpekleri Nasıldır ?

Bichon Frise oyun oynamaktan çok hoşlanır. Yabancılarla iletişim kurma konusunda istekli türlerden biri olan bu köpeklerin çocuklarla da yakın oldukları görülür.