Köpek Cinsleri

Billy Köpek , Billy Köpek Özellikleri , Bakımı , Yavrusu

Billy Köpek , Billy Köpek Özellikleri , Billy Köpek Bakımı , Billy Köpek Yavrusu

Avcı köpeklerden söz edeceğimiz zaman Billy Köpek türlerini de saymak gerekir. Güçlü bir fiziki yapıya sahip olan bu köpeklerin kaslı bacakları olduğu görülür. Avcı genlere sahip olan bu cinsler ailesine olan düşkünlüğü ile bilinir.

Uzun kulaklı olması nedeni ile kulaklarının kontrolü önemlidir. Uzun kulaklı köpeklerde kulak enfeksiyonu riskleri daha fazla olur. Bundan dolayı da ara ara kontrol edilmesi önerilir. Avcı olması nedeni ile yetenekli ve öğrenmeye istekli köpek türleri arasında yer alır. Koruyucu yanları da gelişmiş olan bu türlerin hassas yaradılışta olduğu görülür.

Belli bir düzende yaşamaktan hoşlanan bu köpeklerin düzenleri bozulduğunda mutsuz olmaları kaçınılmazdır. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar ve sahiplerine de düşkündürler. Sosyal canlılar olmaları ile öne çıkarlar. İtaat eğitimlerine karşı başarılı sonuçlar veren köpekler arasında yer alırlar. Genellikle bakım konusunda problemsiz olan bir türdür.

İlgi çekebilir: Avustralyalı Kelpie

Billy Köpek Özellikleri

Cana yakın olan bu köpekler Fransa kökenlidir. Avcı genlere sahip olan Billy Köpek az oranda tüy döker. Bundan dolayı da bakımı kolay türler arasında yer alırlar. Tüy bakımı her köpek açısından önemli bir sorundur. Haftada birkaç kez fırçalanması bu köpekler için yeterli olurken tırnaklarının kısaltılması ve ağız bakımlarına dikkat edilmesi sağlığı için gereklidir.

Bakımı düzgün yapılan ve sağlıklı beslenen her köpek yaşamını iyi koşullarda sürdürebilir. Ayrıca köpeklerin beslenmelerine de dikkat edilmesi gerekir. Bu tür köpeklerin gün içerisinde egzersizlerinin yapılması önemlidir. Ayrıca eğitimleri sırasında baskın karakterli kişilerin olması itaati kolaylaştırıcı bir etkendir. Bundan dolayı da otorite köpek eğitiminin önemli bir parçasıdır.

Billy Köpek Yavru

Yavru olduğu dönemde eğitilen her köpeğin daha etkili sonuçlar verdiği görülür. Bu sebeple itaat eğitimi verileceği zaman yavruluk dönemi tercih edilmelidir. Ayrıca sağlıklı bir dişi Billy Köpek yaklaşık olarak 4-5 yavru yapabilir. Her köpeğin yılda bir kez doğum yapması kendi sağlığı ve yavru sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bu köpeklerin koku alma duyuları ve iz sürme kabiliyetleri gelişmiştir. Eğitilecekleri zaman dikkatlerinin dağınık olmaması gerekir.

Bu sebeplerle açık araziler eğitimleri sırasında uygun olmayan ortamlar olarak karşımıza çıkar. Uyanık köpek türleri arasında yer alan Billy cinsleri oldukça güçlü yapıdadır. Bu köpeklerin kaslı bir vücudu olmasına rağmen kilo olarak hafif oldukları görülür. Düşük kulaklı olması nedeni ile kulaklarının bakımına da ayrı bir özen gösterilmesi gerekir. Güçlü bir çene yapısına sahip olan bu türlerin oyun oynamaktan da hoşlandığı görülmektedir.

Karakter olarak çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğu görülen bu türler yabancılara karşı mesafeli yaklaşır. Sevecen olmasına rağmen dışarıya karşı temkinlidir. Avcı özellikleri dolayısı ile başka köpeklere karşı agresif olabilen bu ırka ait köpeklerin eğitilebilir bir ırka mensup olduğu görülmektedir.

Billy Köpek Bakımı

Yaklaşık olarak 12-15 yıl süreyle yaşaması mümkün olan bu köpeklerin yaşam sürelerini de bakım koşulları belirler. Bundan dolayı iyi bakılmaları önerilir. Tüylerinin kısa ve sert yapıda olduğu görülen bu köpekler geçmişte avcı olarak kullanılmışlardır. Genellikle beyaz renkte olurlar ve koruyucu yanlara sahiptirler.

Bakımları çok problemli olmayan bu türlerin sahibine karşı oldukça sadık olduğu görülür. İtaatkâr yapısı nedeni ile de tercih edilen ırklar arasında yer alır. Avcı olmasından dolayı antrenmana gereksinim duyan türler arasında yer alır. Günlük olarak gezdirilmeleri ve hareket gereksiniminin karşılanması gerekir. Yavruyken sosyalleştirildiğinde çevresi ile uyumlu ilişkiler kurar. Bundan dolayı da itaat eğitimi ve sosyalleştirme çalışmaları önemsenmelidir. Billy Köpek az bakım isteyen türler arasında yer alır.

Billy Köpek Özellikleri Nelerdir ?

Avcı köpeklerden söz edeceğimiz zaman Billy Köpek türlerini de saymak gerekir. Güçlü bir fiziki yapıya sahip olan bu köpeklerin kaslı bacakları olduğu görülür.

Billy Köpek Bakımı Nasıldır ?

olarak 12-15 yıl süreyle yaşaması mümkün olan bu köpeklerin yaşam sürelerini de bakım koşulları belirler