Köpek Cinsleri

Boxer Köpek Özellikleri ve Bakımı

Avcı köpek türleri arasında yer almalarına rağmen eğitilmeleri mümkün olan Boxer Köpek türleri sevecen ırklar arasında yer alır. Aile köpeği olarak kullanılan bu köpeklerin yavru oldukları dönemde iyi eğitilmeleri yetişkinliklerinde istenilen sonuçların elde edilebilmesi açısından önemlidir. Polis köpeği ya da bekçi köpeği olarak da kullanılabilen Boxer cinsleri kısa tüyleri ile öne çıkar. Kısa tüylü olmaları nedeni ile tüy bakımlarının kolay olduğu görülürken enerjileri ile dikkat çeken köpekler arasında yer alırlar. Bahçeli evlerde bakılmaları daha kolay olan bu ırkların hareketli yapıya sahip oldukları görülür. Oyun oynamaktan keyif alan Boxer köpekler çocuklarla da iyi anlaşır. Sosyal yanları güçlü olan bu köpeklerin itaat eğitiminin yanı sıra tuvalet eğitimine de ihtiyacı olur.

İlginizi çekebilir: Goldador Köpek

Boxer Köpek Özellikleri

Çevreleri ile uyumlu bir yapıya sahip olan Boxer Köpek türleri eğitilmeye müsaittir. Zeki olmaları kolay öğrenmelerini sağlar ve kısa sürede uyumlu bir yapıya kavuşurlar. Boxer köpeklerin ev ortamında bakılmaları da mümkündür ve eğitimleri sırasında buna göre davranmak gerekir. Bundan dolayı da eğitim verileceği zaman yaşayacağı ortama göre bu durum şekillenir. Kısa ve sık tüyleri ile dikkat çeken Boxer köpekler sevecenlikleri ile insanlara yakındırlar. Ortalama olarak 10-12 yıl aralığında yaşayan Boxer köpekler için bakım ve beslenme süreçleri oldukça önemlidir. Egzersizlerine dikkat edilmesi gereken bu köpeklerin iyi bakıldıklarında normalden daha uzun süre yaşaması mümkün olur. Beslenmelerinin ve egzersiz programlarının doğru yapılması gerekirken bu sayede sağlıklı bir yaşam sürmeleri de mümkün olur. Sevilen türler arasında yer alan Boxer köpekler ev ortamında yaşamaya müsait canlılar arasındadır. Oldukça zeki türler arasında yer alırlar ve kolay öğrenirler.

Boxer Köpek Bakımı

Köpeklerin eğitilmeleri mümkün olurken alışkanlıklara sahip olan bu canlılar için yavru oldukları dönemlerde verilecek eğitimlerin oldukça önemli etkileri bulunur. Bundan dolayı da Boxer Köpek bakımını üstlenecek olan kişilerin bu köpeğin karakter yapısını doğru anlaması gerekir. Eğlenceli yapısı ile öne çıkan bu köpek türlerinin zekâları da bilinen bir geçektir. Köken olarak Almanya’ya ait bir tür olan Boxer köpekler genellikle aile köpeği olarak eğitilirler. Kısa tüyleri ve iri yapıları ile dikkat çeken Boxer türleri sık ve düz bir tüy yapısına sahiptir. En önemli özellikleri arasında neşeli yapıları bulunan Boxer köpeklerin cana yakınlıkları da bilinir. Eğlenceli yaradılışları olan bu tür köpeklerin mutlu bir yapıları bulunur. Çocuklarla da iyi iletişim kurabilen Boxer köpekler onlarla uyumlu davranışlar sergiler.

Boxer Köpek Fiyatları

Kendileri dışındaki köpeklerle de iletişim kurabilen bu köpekler kediler söz konusu olduğunda da çok fazla agresif değildir. Yavru oldukları dönemde sosyalleştirilmeleri gereken bu köpek türlerinin eğitilmeleri oldukça kolaydır. Köpekler için sosyalleşmek oldukça önemlidir. Bundan dolayı da yavruluk dönemlerinde her köpeğin yeterli oranda sosyalleştirilmesi önerilir. Boxer Köpek türleri egzersiz ihtiyacına sahiptir. Yürüyüş ve oyunlarla desteklenmesi gereken bu ırkın bakımı da kolaydır. Tüylerinin düzenli olarak taranması gerekir ve genellikle yıkanmaya ihtiyaç duymazlar. Kulak bakımının yanı sıra ağız bakımına da önem verilmesi gereken bu cinslerin düzenli egzersize gereksinimi olur. Bazı sağlık sorunlarına yatkınlıkları ile dikkat çeken bu cinsler yaklaşık olarak 10-15 yıl aralığında yaşar. İyi bakılmaları durumunda sürenin uzatılabilmesi de mümkün olur. Diğer köpeklerle de iyi geçinme eğiliminde olan Boxer köpek türleri bazı dişi köpeklerle kavga etme eğiliminde olabilir. Koruyucu yapıları nedeni ile ender de olsa agresifleşmeleri mümkün olur. İnatçı yapıları zaman zaman ortaya çıksa da kolay eğitilebilir olmaları öğrenmelerini kolaylaştırıcı özellikleri arasında yer alır. Bu köpeklerin yavru oldukları dönemde 3000-6000 TL arasında satıldığı görülür.

Boxer Köpek Özellikleri Nedir ?

Çevreleri ile uyumlu bir yapıya sahip olan Boxer Köpek türleri eğitilmeye müsaittir. Zeki olmaları kolay öğrenmelerini sağlar ve kısa sürede uyumlu bir yapıya kavuşurlar. Boxer köpeklerin ev ortamında bakılmaları da mümkündür.

Boxer Köpek Bakımı Nasıl Yapılır ?

Köken olarak Almanya’ya ait bir tür olan Boxer köpekler genellikle aile köpeği olarak eğitilirler.

Boxer Köpek Fiyatları Ne Kadardır ?

Bu köpeklerin yavru oldukları dönemde 3000-6000 TL arasında satıldığı görülür.