Köpek Cinsleri

Danua Köpek Özellikleri ve Bakımı

Köpekler insanlara olan yakınlıkları ile bilinirken tarihin çok eski dönemlerinden bu yana evcilleştirilmiş canlı türleri arasında yer alırlar. Danua Köpek ırkı da büyük köpek türleri arasında yer alması ile bilinen bir cinstir. Oldukça iri cüsseli bir canlı türü olan Danuaların sevgi dolu bir kalpleri bulunur. Oldukça yumuşak huylu olmaları ise bilinen özellikleri arasında yer alırken aynı zamanda da nazik köpek türlerindendirler. Danua köpekler Almanya’da ortaya çıkarken aynı zamanda da ataları ile ilgili olarak da merak edilenler olur. Buna göre Danuaların atası İrlanda kurt köpekleri ve Mastiffler olarak düşünülmektedir. Danular insanlara olan yakınlıkları ile bilinirler ve özellikle de çocuklara karşı sevgi doludurlar. Bu sebeplerden de ev ortamında kolaylıkla büyütülebilirler. Sessiz yapıları apartmanlarda kolay bakılmalarına olanak yaratır. Danualar insanlar için anlaşabilecekleri sadık birer dost olabilme özelliğine sahiptir.

İlginizi çekebilir: Doberman Pinscher Köpek

Danua Köpek Özellikleri

Danua Köpek özelliklerinin neler olduğu konusunda araştırma yapıldığında bu ırka ait köpeklerin diğer köpeklerle de iyi anlaştığı görülür. Sakin yaradılışlı olmaları özellikleri arasında yer alırken apartman yaşamına kolay uyum sağlayabilen köpekler arasında yer alırlar. Fazla hareketli olmayan bu cins köpekler genellikle yatarak zaman geçirir. Bakımları söz konusu olduğunda ise dikkatli bir yaklaşımla hareket edilmesi gerekli olur. Yavru oldukları dönemlerde yanlış bir uygulama yapılması yetişkinlik döneminde sorunlarla karşılaşılmasına yol açacağından bu konu dikkate alınmalıdır. Danua köpekler köşe yastığı olarak da tanımlanırlar. İri cüsselerine rağmen sakinlikleri sebebi ile bu yakıştırmanın yapıldığı görülürken ev ortamında da bu sebeple rahat bakılabilirler. Bir köşede sakin sakin oturabilmeleri nedeni ile apartman ortamında bakılmaya müsait olurlar. Çok fazla havlamadıkları için de çevrelerindekileri rahatsız etmezler. Sağlıklı bir yaşam sürmeleri için iyi şartlarda bakılmaları oldukça önemlidir: Bundan dolayı da beslenme düzenlerine dikkat edilmesi gerekir.

Danua Köpek Bakımı

Danua Köpek türlerinin küçük yaştan itibaren sosyalleştirilmesi gerekir. Aile içerisinde oldukça cana yakın olan bu cins köpekler yabancılara karşı temkinli yaklaşımları ile dikkat çeker. Eğitimleri sırasında otoriteye ihtiyaç duyarlarken çok fazla sert davranılmaması gerekir. Bu tür köpeklerin oldukça iri olması nedeni ile eğitimlerine önem verilmelidir. İtaat eğitimi sırasında sahibinin baskın karakter olması önemlidir. Düzenli bir beslenmeye gereksinim duyan bu tür köpekler için egzersizlerinde aşırıya kaçılmaması gerekir. Tüy dökme dönemlerinde tüylerinin fırçalanması gerekir. Danualar 8-12 yıllık bir ömür süresine sahiptirler. Beslenme programları gün içerisine dağıtıldığında daha sağlıklı bir sonuç alınması mümkün olur. Ayrıca günlük yürüyüşlerinin ihmal edilmemesi gerekir.

Danua Köpek Fiyatları

Sakin ve akıllı bir tür olan Danualar oldukça cana yakındırlar. Kalça çıkığına yakalanma ihtimali olan bu cins köpeklerin ev ortamında bakılabilmesi mümkündür. Havlama eğilimi fazla olmayan bu köpeklerin uyumlu bir yapıları bulunur. Düz ve kısa tüylere sahip olan Danua Köpek yetişkinlik döneminde dengeli bir egzersiz programına ihtiyaç duyar. Evde bakılmaya müsait olmasına rağmen bahçeli alanların olması bakımı sırasında sahibinin işini kolaylaştıracak bir durumdur. İri cüsseli köpek türleri arasında kabul edilen Danuaların yaklaşık olarak 75-80 cm olmaları mümkündür. İri cüsseli olmalarına rağmen sakin huylu bir tür olmaları ile öne çıkan Danualar çocuklarla da iyi geçinir. Tüy yapılarının parlak olduğu görülen Danualar koyu renk gözlere sahiptir. Nadir de olsa açık renk gözlü türleri ile karşılaşılabilir.  Aile üyelerine yakın davranışları ile bilinen Danualar uysal yanlara sahiptir. Yavru oldukları dönemde sosyalleştirilmeleri oldukça önemi olan Danuaların yetişkinliklerinin sakin geçmesi için bu durum oldukça önemlidir.

Danua Köpek Özellikleri Nelerdir ?

Oldukça yumuşak huylu olmaları ise bilinen özellikleri arasında yer alırken aynı zamanda da nazik köpek türlerindendirler. Danua köpekler Almanya’da ortaya çıkmıştır.

Danua Köpek Bakımı Nasıl Yapılır ?

Eğitimleri sırasında otoriteye ihtiyaç duyarlarken çok fazla sert davranılmaması gerekir. Bu tür köpeklerin oldukça iri olması nedeni ile eğitimlerine önem verilmelidir. İtaat eğitimi sırasında sahibinin baskın karakter olması önemlidir.

Danua Köpek Fiyatları Ne Kadardır ?

Danua köpek fiyatları 3.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir.