Köpek Enleri

En İyi Köpek Filmler

Köpekler insanların ilk evcilleştirdiği hayvan türleri arasında yer alır. Uzun bir tarihi geçmişe sahip olan bu canlıların insanların en yakın dostu olabilme özelliğini taşıdığı görülür. Çoğu köpek dost canlısı olurken sevgi ve ilgiye de ihtiyaç duyar. Köpeklerle ilgili olarak çekilen birçok filmin olması onların insanlara yakın canlılar olmasından kaynaklanır. En İyi Köpek Filmler hakkında da bu sebeple merak edilenler olur. Köpek filmleri genellikle en çok izlenenler sıralamasında yer alırken bu konuda yapılan birçok film örneğinden söz edilebilir. Köpeklerin ana konu olarak tercih edildiği filmlerin insanların ilgisini çektiği görülürken sinema sektöründe bu tür örnekler oldukça fazladır. Bu tür filmlerin izlenme oranlarının yüksek olduğu fark edilirken bunda etkili olan unsur köpeklerin cana yakın türler olmasının yanı sıra sevimlilikleridir. Köpeklerin insanlara en yakın canlılar arasında yer almasının nedeni ilk evcilleştirilen canlı türlerinden biri olmalarından kaynaklanır. Bundan dolayı da insanlarla aralarında güçlü bağlar bulunur.

İlginizi çekebilir: Japanese Tosa Köpek

En İyi Köpek Filmleri Sıralaması

En İyi Köpek Filmler söz konusu olduğunda bir sıralama yapılabilmesi mümkün olur. Bu filmlerden biri de Brian Levant tarafından çekilen Afacan Köpek Beethoven’dır. Yüksek bir izlenme oranına sahip olan filmin en iyiler listesinde yer aldığı görülür. Bunun yanı sıra 101 Dalmaçyalı filmi de köpek temalı filmler arasında yer alır. Tercih edilenler sıralamasında başlarda yer alan bu filmin izlenme oranının yüksek olduğu anlaşılır. Eski bir film olan Lassie de önemli filmler arasında kabul edilir. Yayımlandığı yıllarda geniş bir izleyici kitlesine hitap eden filmin günümüzde de beğenilerek izlendiği görülmektedir. Köpekleri konu edinen filmler arasında 2009 yapımı Hachi filmi de yer alırken bu filmde Richard Gere başrol oynar. Yüksek bir izlenme oranına sahip olan filmin bir üniversite profesörü ile köpeği arasındaki gerçek hikâyeden esinlenerek çekildiği bilinir. 2000 yılı yapımı Best in Show da izlenme oranı yüksek olan ve köpekleri konu alan filmlerden biridir. Red Dog 2011 yılı yapımı bir filmdir ve Avustralya’da yaşayan Red Dog’un gerçek hikayesinden esinlenerek çekilmiştir. 2000’li yıllarda yapılan filmlerden biri olan My Dog Skip de geniş bir izleyici kitlesi tarafından beğenilerek izlenen filmler arasında yer alır. 1940’lı yıllarda geçen filmin ırkçılık teması etrafında şekillendiği görülürken Missisipi eyaletinde yaşayan sessiz bir çocuğa arkadaşlık eden Skip adındaki bir köpekten bahseder.

En İyi Köpek Filmleri Hangisi ?

Köpekleri konu alan birçok filmin sinema sektöründe yer aldığı görülürken En İyi Köpek Filmler hakkında merak edilenler olur. Bu filmlerin genellikle köpeklerin insan yaşamındaki yerine odaklandığı görülürken bazen duygusal bazen de eğlenceli hikayeler eşliğinde anlatılırlar. Köpekleri konu edinen filmlerin izlenme oranlarının yüksek olması bu canlıların insanlara yakın oluşundan kaynaklanırken insanların en yakın dostları arasında köpekler ilk sırada yer alır. Sadakatleri ve koruyucu yönleri ile öne çıkan köpeklerin insanlarla birlikte yaşamaya elverişli olması en önemli özellikleri arasında yer alır. Bundan dolayı da eğitilerek insan yaşamına dahil olmaları kolaydır. Köpekler zeki yaradılışlı canlılardır. Zekâları öğrenmelerini kolaylaştıran yönleri arasında yer alır. Aynı zamanda köpekler insanların ilgi ve sevgisine de ihtiyaç duyarlar. Bakımları sırasında da özel bir ilgi gösterilmesi gerekir. Ev ortamında bakılmaya müsait olan bu tür canlıların yavru oldukları dönemden itibaren eğitilmeleri durumunda oldukça uyumlu bir yaşam sürdükleri görülür. Birçok köpek türü bulunurken her ırkın da kendine özgü özellikler taşıdığı görülür. Köpeklerin taşıdıkları genetik özelliklerin doğru anlaşılması onlar için uygun eğitimlerin verilebilmesi açısından da önemlidir.

En İyi Köpek Filmleri Sıralaması Nasıldır ?

Afacan Köpek Beethoven , 101 Dalmaçyalı , Lassie , Hachi…

Köpekleri Konu Edinen Filmler Hangileridir ?

Red Dog , My Dog Skip…

Hachi Köpek Filmi Hikayesi Nasıldır ?

Bu filmde Richard Gere başrol oynar. Yüksek bir izlenme oranına sahip olan filmin bir üniversite profesörü ile köpeği arasındaki gerçek hikâyeden esinlenerek çekildiği bilinir. 2000 yılı yapımı Best in Show da izlenme oranı yüksek olan ve köpekleri konu alan filmlerden biridir.