En Pahalı Köpek Hangisidir ?

Dünya genelinde birçok köpek ırkının varlığı bilinirken bu türlerin kendilerine özgü yanları vardır. Genetik özellikleri nedeni ile çeşitli davranışlara eğilimli olana köpeklerin avcı, bekçi ya da çoban köpeği olarak yetiştirilmesi mümkün olur. Bakımları sırasında özel bir ilgiye gereksinim duyulan köpekler insan canlısı yanları ile bilinir. Kolay öğrenebilir olmaları ise zekâları ile ilgili bir durumdurEn Pahalı Köpek merak edilenler arasında yer alırken ırksal özelliklerine bağlı olarak köpeklerin belli bir değere sahip olduğu görülür. Köpeklerin fiyatlandırılmaları sırasında büyüklükleri, genetik özellikleri, eğitilebilir oluşları, yaşam koşulları gibi birçok faktör önemli olur. Ayrıca zekâları da önemli bir kriterdir. Dünya genelinde pahalı köpekler arasında yer alan Tibet Masifi en pahalı köpeklerden biridir. Bu türe ait önemli bir özellik büyük ve güçlü oluşudur. Korumacı yapısı, dağ köpeği olarak yetişmeleri bilinen yanları arasında yer alır. Kangal köpeklerine benzer özellikler gösterirler ve sürü bekçiliğinde kullanılırlar.

İlginizi çekebilir: En Uzun Yaşayan Köpek

En Pahalı Köpek Cinsi

Tibet Masifi en pahalı ırklardan biri olarak kabul edilirken senede bir defa tüy döker. En Pahalı Köpek olarak kabul edilen bu cinsler soğuk iklim özelliklerine uygun bir yaşam sürer. Oldukça dayanıklı bir yapısı olan Tibet Masifi fiyat olarak da en pahalı köpek ırkı olarak kabul edilir. Bunun yanı sıra satın alınacakları zaman farklı fiyat aralıklarında olan birçok köpek türü bulunur. Pomeranian Spitz olarak adlandırılan ırklar da pahalı hayvanlar arasında yer alırlar ve oldukça sosyal bir canlı olarak kabul edilirler. İnsanlarla iletişimi kuvvetli olan bu türlerin süs köpeği olarak beslendikleri görülür. Samoyedler de Sibirya’nın kızak köpekleri olarak bilinir ve yüksek fiyatlara satılan köpekler arasında yer alır. Löwchen cinsi köpekler zeki türler arasında yer alırken insan canlısıdırlar. Bu köpekler de pahalı türlerden biridir.

En Pahalı Köpek Sıralaması

En Pahalı Köpek söz konusu olduğunda farklı türlerden söz edilebilirken dünya genelinde en değerli köpeklerden biri Tibet Masifi olarak adlandırılır. Bunun yanı sıra birçok köpek türü farklı fiyatlara satılabilirken bunlar arasında çeşitli özellikleri ile öne çıkanlar bulunur. Pahalı fiyatlara satılan köpekler genellikle zeki ve kolay öğrenebilen türler olur. En pahalı köpeklerden söz etmek gerektiğinde ise verilebilecek örnekler şunlardır:

  • Tibet Masifi
  • Samoyed
  • Löwchen
  • Çin Aslanı
  • Azawakh
  • Firavun Tazısı
  • Akita
  • Pomeranian

En Pahalı Köpek Fiyatları

Köpeklerin türleri ve genel özellikleri onların fiyatlandırılmasında etkili olurken En Pahalı Köpek için Tibet Masifi uygun görülür. Yüksek bir fiyata alıcı bulan bu köpeğin sahip olduğu özellikler Kangal türüne benzerdir. Bunun yanı sıra köpek fiyatlarından söz edileceği zaman Pomeranianlar yaklaşık olarak 800 dolardan başlayan fiyat aralığında satılır. Akitaların ise 1000 dolardan başladığı bilinirken Firavun Tazısı yaklaşık olarak 1200 dolardan başlayan rakamlarla satılmaktadır. Azawakh cinsi köpekler 3000 dolardan başlayarak yükselen bir fiyat grafiği çizerken Tibet Masifi 2014 yılında yaklaşık olarak 2 milyon dolara satılarak bir rekor kırmıştır. Çin Aslanı için uygun görülen satış fiyatı 1000 dolardan başlar ve 8000 dolara kadar çıkabilir. Löwchenler ise 5000-10.000 dolar aralığında alıcı bulur. Samoyed türü köpekler Sibirya kızak köpeği olarak kullanılırlar ve oldukça sevimli bir yüz yapıları bulunur. Bu köpeklerin ise satış fiyatları yaklaşık olarak 4000 dolardan başlayarak artar. 10.000 dolara da alıcısı olan Samoyedler dost canlısı köpek türlerinden yalnız biridir. Köpekler insanlara yakın yaradılıştadırlar ve eğitilebilir oldukları için de onlarla birlikte yaşamaya müsaittirler. Ev ortamında ya da bahçeli alanlarda bakılabilme özellikleri sayesinde de birçok köpek türü insanlar tarafından beslenir.

Sıkça Sorulan Sorular:

En Pahalı Köpek Hangisidir ?

Dünya genelinde pahalı köpekler arasında yer alan Tibet Masifi en pahalı köpeklerden biridir.

En Pahalı Köpek Sıralaması Nasıldır ?

Tibet Masifi, Samoyed, Löwchen, Çin Aslanı, Azawakh, Firavun Tazısı, Akita Pomeranian

En Pahalı Köpek Fiyatları Nelerdir ?

10.000 dolara satılan köpek cinsleri vardır.