Köpek Enleri

En Tatlı Köpek Hangisidir ?

İnsanlarla bir arada yaşayabilen köpekler, aynı zamanda da onların en yakın dostu olabilme özelliğine sahiptir. Dünya genelinde çeşitli türlerin olması farklı köpeklerle karşılaşmaya olanak tanırken En Tatlı Köpek cinsleri de merak edilir. Köpekler farklı kilo ve büyüklüklerde olurken aynı zamanda tüylerinin rengi ve uzunluğu da değişik olabilir. Her köpeğin kendine özgü bazı yanları bulunur. Bunun yanı sıra genellikle bakımlarında ortak özelliklerden söz edilebilir. Bir köpeğin bakımı ve beslenmesinin düzgün yapılması uzun süre kaliteli yaşam sürmesine fırsat yaratır. Sağlıklı bir köpeğin 14-20 yıl kadar yaşayabilmesi mümkün olur. Köpekler genellikle 12-14 yıl aralığında yaşar. Her cins, farklı genetik özelliklere sahip olur ve bazıları avcı bazıları ise çoban köpeğidir. Köpeklerin taşıdığı genler onların karakterinin şekillenmesinde oldukça önemli olurken bu genetik özellikler eğitimleri sırasında dikkate alınmalıdır. Peki en tatlı köpek cinsleri hangileridir ?

İlginizi çekebilir: En Zeki Köpek

En Tatlı Köpek Cinsleri

En Tatlı Köpek merak edilirken insanlarla iyi geçinen farklı türlerden bahsedilebilir. Bazı köpekler ayrıca çocuklara yakın olur. Aile ortamında bakılabilen birçok köpek türü bulunur. Köpekler apartmanlarda ya da bahçeli evlerde beslenebilirken bazı türlerin bahçeli ortamlarda yetiştirilmesi daha uygun olabilir. Farklı fiziksel özelliklere sahip olan köpeklerin eğitimleri ilk andan itibaren çok önemlidir. Çoğu köpek otoriter bir sahibe gerek duyar. Doğru eğitim sayesinde itaatkâr olabilen köpeklerin zeki olmaları durumunda kolay eğitildikleri görülür. Köpeklerin türlerine göre inatçı olmaları da mümkün olurken dik başlı ya da asi olan köpeklerin de eğitimleri karakterlerine uygun şekilde yapıldığında olumlu sonuçlar almak mümkündür. Her köpek sevgi ihtiyacındadır ve sevildiğini bildiğinde cana yakın olur. Bundan dolayı sevgi ile birlikte etkili bir otorite köpek eğitiminin en önemli unsurudur. Bu sayede köpeğin istenilen şekilde yetiştirilmesi söz konusu olur.

En Tatlı Yavru Köpek Cinsleri

Birçok ırk arasında köpeklerin sadık olan türleri en fazla sevilenleri olurken aynı zamanda da koruyucu yanları ve vefakarlıkları ile de iyi bir dost olurlar. En Tatlı Köpek dendiğinde Shih Tzu oldukça neşeli ve sosyal türler arasında yer alır. Evcil hayvanlarla anlaşabilme özelliği gösteren bu hayvanlar havlama konusunda da oldukça sakindirler. Sevimli bir görüntüye sahip olan bu türler genellikle tercih edilen köpeklerdir. Maltese adı verilen türler ise kedi ve köpeklerle iyi geçinme özelliğine sahiptir. Oldukça oyuncu olan bu köpekler yabancılara karşı şüphecidirler. Havlayarak bunu belli ederler. Maltese köpek türü sosyal bir canlıdır ve zeki köpekler arasında yer alır. Neşeli ve arkadaş canlısı olabilirken aynı zamanda da öğrenmeye eğilimli bir türdür. Yorkshire Terrier ise oyuncu köpeklerden biridir. Sevimi cinsler arasında yer alan bu hayvanlar oldukça akıllıdır. Özgürlük yanlısı köpekler arasındadırlar ve ev ortamında yaşamaları gerekir. Kedilerle iyi geçinirler ve baskın karakterli bir yapıya sahiptirler. Pomeranian ise tüylü ve küçük ırklardan biridir. Isırma eğilimli köpekler arasında bu tür köpekler yer alırken sevimli görünümleri ile dikkat çekerler. Ufak çocuklarla yalnız kalmamaları gerekir. Zeki köpek türlerinden biridir ve komutları alma konusunda yeteneklidir. Fransız Bulldoglar ise oyuncu türler arasındadır. Sevecen yapıları ile bilinen bu köpekler de yüz şekillerinden dolayı sevimli bulunurlar. Duygusal bir yapıları vardır ve eğitilebilir türler arasında yer alırlar. Sahiplerine karşı oldukça bağlıdırlar ve kıskançlık yapmaları da mümkündür. Uysallıktan hoşlanan bu tür köpekler başka hayvanlarla birlikte büyütülürlerse uyumluluk gösterebilmektedirler. Boston Terrier cinsi köpekler de sevimli türler arasında yer alırken sevgi dolu bir yaradılışları vardır. Bu köpekler kedilerle iyi geçinebilen türlerden biridir ve oyun oynamayı sever.

Sıkça Sorulan Sorular:

En Tatlı Köpek Cinsleri Hangileridir ?

En tatlı köpek cinsleri denince akla Shih Tzu cinsi köpekler gelir. Oldukça neşeli ve hareketlidirler.

Dünyanın En Tatlı Köpeği Hangisidir ?

Dünyanın en tatlı köpeği herkesin zevkine göre değişebilir. Asabi görünen bir köpek bile olsa bütün köpekler çok tatlıdır.

En Tatlı Yavru Köpek Cinsleri Nelerdir ?

Pomeranian köpekler oldukça tatlı bir köpek olmalarının yanında, yavru hallerindeki şirinlikleri ile herkesin gönlünü kazanıyorlar.