Köpek Cinsleri

Evde Bakılabilecek Köpek Cinsleri

İnsanlarla birlikte yaşayabilen köpeklerin aynı zamanda onlar için sadık birer dost olduğu görülür. Köpeklerin ev ortamında yaşayabilmeleri için bazı eğitimlerin verilmesi gerekirken bu sayede uyum sağlamaları mümkün olur. Evde Bakılabilecek Köpek Cinsleri merak edildiğinde ise örnek verilebilecek türler arasında Golden Retriever, Maltese, Boston Terrier ya da Beagle gibi örneklerden söz edilebilir. Bu türlerin her birinin kendine özgü bazı özellikleri bulunur. Evde köpek bakılacağı zaman ırkların sahip olduğu özellikler hakkında fikir sahibi olmak işleri kolaylaştırır. Aile ortamında ya da tek yaşayan kişiler için farklı karakter özelliklerine sahip köpekler tercih edilebilir. Ayrıca köpeklerin bakımları da tercih edilirlerken dikkate alınacak konular arasında yer alır.

İlginizi çekebilir: Pincher Köpek

Evde Beslenecek Köpek

Evde Bakılabilecek Köpek Cinsleri söz konusu olduğunda küçük ırkların yanı sıra orta boy ve iri köpek cinslerinden tercih yapılabilir. Genellikle ev ortamlarında orta ve küçük boyların tercih edildiği görülürken bu türlerin bakımı nispeten daha kolay olur. Köpeklerin uzun ya da kısa tüylü olması gibi özellikleri de dikkate alınır. Bazı türlerin uzun tüyleri olurken gün aşırı ya da her gün taranmaları gerekir. Ayrıca tüy dökme problemi de bir sorun olarak görüldüğünde kısa ve sık tüylü köpekler tercih edilir. Alerjik reaksiyonu olanlar açısından da kısa tüylü köpeklerin daha fazla tercih edilmesi söz konusudur. Köpeklerin yavruyken eğitilmeleri yaşamları boyunca daha sağlıklı iletişim kurmalarına fırsat yaratır. Bundan dolayı da eve geldikleri anda uyum eğitimlerine başlanmalıdır. Ayrıca alışkanlıkları olan köpekler eğitildiklerinde belli davranışları tekrar etme eğiliminde olur. Çoğu köpek zekâsı nedeni ile hızlı öğrenir. Bu sebeplerle de köpeklerin genetik özelliklerine dikkat edilmesi gerekir.

Evde Köpek Beslemek Zor Mu ?

Evde köpek beslemek isteyenler açısından ırkların genel özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Ayrıca fiziksel özellikleri de köpeklerin tercih edilmeleri sırasında dikkate alınır. Evde Bakılabilecek Köpek Cinsleri genellikle küçük ırklardan ya da orta boylardan seçilir. Küçük ırkların apartmanlarda bakılmaya daha müsait olması tercih edilme nedenleri arasında yer alırken egzersiz ihtiyaçları da daha az olur. Günlük yürüyüşler yapılarak bu köpeklerin hareket gereksinimleri sağlanabilir. Büyük ırklara özgü köpekler bakılacağı zaman bahçeli bir ev ortamına gereksinim olabilmektedir. Ayrıca küçük çocukları olan aileler açısından da köpeğin çocuklarla iyi anlaşabilmesi önerilir. Bu durumda da bazı cinslerin daha fazla insan canlısı olması ya da çocuklarla iyi anlaşabilmesi dikkate alınır. Köpeklerin sevgiye ihtiyacı olurken ayrıca onlarla ilgilenilmesi gerekir. Oyun oynamak ve egzersiz yapmak genellikle her köpek için geçerli olan bir durumdur.

Evde Köpek Beslemek Yasak Mı ?

Evde köpek bakmak isteyenler açısından tercih edilen köpek türüne bağlı olarak eğitim verilmesi zorunludur. Köpeğin küçük yaştan itibaren sosyalleştirilmesi çevresi ile uyumunu kolaylaştırır. Bunun yanı sıra tuvalet eğitimi de köpek açısından önemli bir konudur. Tüy bakımı ve beslenme düzeni, ağız temizliği, tırnaklarının belli bir aralıkta kesilmesi ve aşılarının ihmal edilmemesi gerekir. Köpeğin günlük hareket ihtiyacı giderilmeli ve kendisi ile de zaman geçirilmelidir. Evde Bakılabilecek Köpek Cinsleri söz konusu olduğunda ise Pomeranian, Şivava, Pug, Yorkshire Terrier, Pekinez, Tooy Poodle gibi çeşitli örnekler verilebilir. Evde köpek beslemek hayvan sahibinin tüm sorumluluklarını yerine getirmesi koşulu ile mümkün olur. Yasaklı ırklar dışında ev ortamında köpeklerin beslenebildiği görülürken apartmanlarda kat maliklerinin bu konuda yasak koymamış olması gerekir. Apartman yönetmeliğinde evcil hayvan beslemek yasaktır şeklinde bir madde olması durumunda köpek besleme konusunda sorun yaşanabilir. Bundan dolayı da apartman ortamında köpek besleneceği zaman bu konular hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir.

Evde Bakılabilecek Köpek Cinsleri Nelerdir ?

Golden Retriever, Maltese, Boston Terrier ya da Beagle gibi örneklerden söz edilebilir.

Evde Köpek Beslemek Zor Mu ?

Küçük ırkların apartmanlarda bakılmaya daha müsait olması tercih edilme nedenleri arasında yer alırken egzersiz ihtiyaçları da daha az olur. Günlük yürüyüşler yapılarak bu köpeklerin hareket gereksinimleri sağlanabilir. Büyük ırklara özgü köpekler bakılacağı zaman bahçeli bir ev ortamına gereksinim olabilmektedir.

Evde Köpek Beslemek Yasak Mı ?

Apartman yönetmeliğinde evcil hayvan beslemek yasaktır şeklinde bir madde olması durumunda köpek besleme konusunda sorun yaşanabilir.