Kedim Su İçmiyor

Kedilerin de aynı insanlar gibi düzenli ve bol su tüketmesi gerekir. Aksi halde sıcak çarpması, böbrek problemleri gibi olumsuzluklarla karşılaşabilirler. Kimi kediler içecekleri su konusunda oldukça seçicidir. Eğer kedim su içmiyor diye yakınıyorsanız, sizin kediniz de su konusunda seçici bir kedi olabilir.  

İç kanama, yüksek ateş, şok, zehirlenme gibi sebepler de kedinizin su içmeyi bırakmasına neden olabilir. Kedim yemek yemiyor ve su içmiyor diyorsanız, kedinizin genel sağlık durumunu incelemenizde fayda vardır. Kedinin nefes alışverişi, vücut sıcaklığı normale göre çok yüksek ya da düşük ise, acilen bir veterinere başvurmanız gereklidir.  

Kedim Yemek Yemiyor Su İçmiyor Sürekli Uyuyor

Kedinizin aniden yemeden içmeden kesilmesi, halsizleşmesi ciddi hastalıkların işareti olabilir. Kedim yemek yemiyor su içmiyor sürekli uyuyor diyorsanız ve bu durum aniden ortaya çıkmışsa, kediniz şok ya da iç kanama geçiriyor olabilir. Şok geçiren kedinin nefes alışverişleri düzensizdir, vücut ısısı fazla yüksek ya da düşüktür.

Aşırı halsizlik ve çevre ile ilgilenmeme de şokun bir diğer belirtisidir. Şok, genellikle yeterince besin alamama, oksijen miktarındaki dengesizlik ya da aşırı sıcak veya soğuğa maruz kalma ile ortaya çıkan son derece tehlikeli bir durumdur, vakit kaybetmeden veterinere gidilmesi gerekir.  

Kedim su içmiyor diyorsanız bunun bir diğer sebebi de iç kanama olabilir. Kavga, araç çarpması, yüksekten düşme gibi nedenlerle kediler iç kanama geçirebilir. Bu durumda kedinin yürüyüş ve dengesinde bozukluk, halsizlik, yemek ve su tüketmeme gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Kedi kanlı bir şekilde kusabilir ya da dışkılayabilir. Bu belirtilerin bir ya da birkaçının görülmesi halinde derhal veterinerden yardım alınmalıdır.  

Yavru Kedim Su İçmiyor

Yavru kediler anne sütü ya da anne sütüne muadil mama içtikleri sürece su içmeye çok fazla ihtiyaç duymazlar. Yavru kedim su içmiyor diye paniğe kapılmadan önce kedinin anne sütü ya da yaş mama ile beslenip beslenmediğine bakılmalıdır. Yaş mama da yavru kedilerin su ihtiyacını önemli ölçüde gidermektedir.  

Kedim su içmiyor diye kaygılanıyorsanız, kedinizin su kabını ve suyunu değiştirmek ile başlayabilirsiniz. Çoğu kedi taze su içmekten hoşlanır bu nedenle kedinizin suyunu günde bir ya da birkaç kere değiştirmeniz kediniz için iyi olacaktır.  

Kedim İki Gündür Su İçmiyor

Hem ev hem de ev dışında bakılan kediler, dışarıda da su bulabildikleri zaman evde su içmeyebilir. Kedim iki gündür su içmiyor diye endişeleniyorsanız ancak kedinizde başka bir sağlık sorunu yoksa, kediniz sizin bilmediğiniz bir kaynaktan su içiyor olabilir.  

Başka bir sağlık sorunu olmayan kedim su içmiyor diye kaygılanmaya başlamadan önce kedinizi iyice gözlemlemeniz önerilir. Kediler ev içinde kalsalar bile insanların bardakları, musluklar, kovalar, hatta klozetler gibi su kaynaklarından su içmeye eğilimlidir. Kedinizi iyi takip ederek nereden su içtiğini belirlemeniz ve gereken önlemleri almanız mümkündür.

Su içmeyen kediyi ne yapmak lazım?

Kediler genellikle taze suyu çok severler öncelikle su kabını değiştirmeli ve sürekli taze sur vermelisiniz. yine de olmuyorsa akan suyu keşfetmesini sağlayıp oradan içmesini sağlayabilirsiniz.

Yavru kedim neden su içmiyor?

Kediler genellikle taze suyu çok severler öncelikle su kabını değiştirmeli ve sürekli taze sur vermelisiniz. yine de olmuyorsa akan suyu keşfetmesini sağlayıp oradan içmesini sağlayabilirsiniz.

Kedinin susuz kaldığı nasıl anlaşılır?

Kedinizin kürek kemiği arasındaki deriyi canını acıtmadan nazikçe çekip bıraktığınızda hemen düzelmiyorsa bu susuz kaldığı anlamına gelmektedir.