Kedi Hastalıkları

Kedim Sürekli Miyavlıyor

Kedim Sürekli Miyavlıyor Sebebi Ne Olabilir ? Kedim miyavlıyor ve sürtünüyor , erkek kedim miyavlıyor ve dışarı çıkmak istiyor

Kedim Sürekli Miyavlıyor Sebebi Ne Olabilir ? Kedim miyavlıyor ve sürtünüyor , erkek kedim miyavlıyor ve dışarı çıkmak istiyor diyorsanız sizlere harika bir kaynak hazırldık.

Kediler, pek çok farklı nedenden dolayı miyavlayabilir. Kimi kediler can acısını bu yolla ifade ederken, mama ve sevgi istemek için de miyavlamak oldukça yaygın bir kedi davranışıdır. Kedim sürekli miyavlıyor diyen kedi sahipleri, öncelikle bu miyavlamanın nedenini bulmak için çabalamalıdır.

Örneğin, erkek kedim sürekli miyavlıyor diyen kedi sahipleri, kedilerini kısırlaştırmayı değerlendirebilir. Bu işlem kedinin sağlığı için faydalıdır, hem de miyavlama davranışını azaltır.

Normalde miyavlamayan kedinizin sürekli miyavlamaya başlaması bir sağlık sorununun ya da kedide oluşan bir stresin işareti olabilir. Eğer sürekli miyavlama davranışı ile birlikte kedinin hareketliliğinde azalma ya da artma, iştahsızlık gibi başka belirtiler de görüyor iseniz, derhal bir veterinere başvurmanız yerinde olacaktır.

Erkek Kedim Sürekli Miyavlıyor

Özellikle bahar aylarında kısırlaştırılmamış kedi sahipleri sık sık erkek kedim sürekli miyavlıyor diye şikayet eder. Kedim sürekli miyavlıyor dışarı çıkmak istiyor gibi şikayetler de genellikle çiftleşme dönemi ile ilgilidir. Kısırlaştırılmamış bir kedinin çiftleşme döneminde yüksek sesle miyavlaması ve erkek kedilerin ortama koku bırakması son derece doğaldır. Bu davranışlar, kedinin kısırlaştırılmasından sonra kaybolacaktır. Dişi kediler de, tıpkı erkek kediler gibi çiftleşme döneminde yüksek sesle miyavlar. Ancak koku bırakma davranışına yalnızca erkek kedilerde rastlanır.

Kedim Sürekli Miyavlıyor Dışarı Çıkmak İstiyor

Sokaktan sahiplenilen kedilerin bir süre ev ortamına alışamaması, sahiplerine kedim sürekli miyavlıyor dışarı çıkmak istiyor dedirtecek hareketler yapması olağandır. Bu durumda kedi sahipleri sabırlı davranmalı, evlerin kapılarına dikkat etmeli, cam ve balkonlarında kedinin dışarı kaçmaması için gereken önlemleri mutlaka almalıdır. Gereken önlemler alınmadığı takdirde kedilerin kaybolması ya da pencere veya balkondan düşerek yaralanması gibi olumsuzluklar ile karşılaşılabilmektedir. Kedim sürekli miyavlıyor diyen kişilerin kedileri, daha konuşkan bir karaktere de sahip olabilir. Örneğin tür olarak Siyam kedileri, konuşur gibi çok fazla miyavlamaları ile bilinir. Yani miyavlamanın dışarı çıkma isteği ile bir bağlantısı olmayabilir.

Kedim Sürekli Miyavlıyor ve Sürtünüyor

Kedinizin kimi hareketleri size çok alıştığını ve güven duyduğunu gösterir. Kedim sürekli miyavlıyor ve sürtünüyor diyorsanız, siz de kedinizin güvenini kazanmış olabilirsiniz. Kediler, miyavlama ve sürtünme hareketini genellikle yemek ya da sevilmek isteğini belirtmek amacı ile yaparlar. Kedim sürekli miyavlıyor diyorsanız, ancak herhangi kedinizin bir sağlık sorunu yoksa, muhtemelen canı sıkılmıştır ve sizi yanında istiyordur. Kediler, genel kanının aksine sosyal hayvanlardır. İnsanla temas etmekten hoşlanmayan ürkek kediler dahi, ev ortamında insanları gözlemlemekten hoşlanır. Bu nedenle ev kedileri yalnız bırakıldıklarında miyavlayarak sizi yanına çağırma yoluna başvurabilirler.

Miyavlama ile birlikte sürtünme davranışı, kedilerin en klasik mama isteme yöntemlerinden biridir. Karnı acıkmış olan ev ve sokak kedileri, sıklıkla bu hareketi yapar. Mama yedikten sonra genellikle miyavlamalar yerini guruldamalara bırakır.

Kediler Neden yüksek sesle Miyavlar?

Kediler genellikle dikkat çekmek ve sizden ilgi bekledikleri için miyavlarlar. Eğer bunu yapmasını istemiyorsanız miyavladığı zamanlarda ona karşı iyi veya kötü tepki vermeyi bırakmalısınız.

Karnı tok olan kedi neden Miyavlar?

Karnı tok olan kediniz diğer ihtiyaçları için veya sizden ilgi beklediği için miyavlıyor olabilir.

Kediler neden aglar gibi Miyavlar?

Ortamdan kendine başka bir kedi varsa eğer ona karşı hakimiyet kurduğunu ona belli etmek için miyavlar.