Kedi Cinsleri

Kinkalow Kedisi , Kinkalow Cinsi Kedi Özellikleri , Bakımı

Kinkalow Kedisi , Kinkalow Cinsi Kedi Özellikleri , Bakımı

Kinkalow kedisi fiziksel özellikleri gereği cüce sayılan kategoride yer almaktadırlar. Oldukça minimize bir yapısı vardır. Kinkalow kedisi oldukça eğlenceli ailesi ile uyumlu bir kedi türüdür. Kinkalow cinsi kedi özellikleri yönünden bakıldığında evcil hayvanlarla ve çocuklarla çok iyi anlaştıkları görülmektedir. Bakımları diğer kedilerden çok da farklı değildir. Kinkalow kedisi bakımları düzenli yapıldığında tüyleri tarandığında beslenmesine özen gösterildiğinde sağlıklı bir yaşam sürmektedir.

Cüce kedi ırkının en nadide melezlerinden biri olan Kinkalow, hala yuvarlak kulaklı ve minyon gövdeli bir yavru kediyi andırıyor. Küçük genetik hastalığı olan dayanıklı bir cins olan Kinkalow, dünya çapında bir avuç yetiştirici tarafından üretilmektedir.

Gelişimi, Terry Harris adlı Amerikalı bir yetiştiricinin Munchkin’i American Curl ile çiftleştirmeye başlamasıyla başladı. Bu pilot program aracılığıyla, sadece çiftleşmenin sonucunun ne olacağını görmek istedi, ancak kısa bacaklı ve kavisli kulaklı (en yakın iki tür) yeni bir tür yaratmayı başardı. Kinkalows egzotik ve nadir çeşitler olarak kabul edilir. Uluslararası Kedi Birliği (TİKA) test ırkı statüsüne sahiptir ve ayrıca Cüce Kedi Derneği (TDCA) tarafından da tanınmaktadır. Kinkalow’u ailenizle tanıştıracaksanız, saygın bir yetiştirici ile çalışmanız önemlidir. Bu, yavru kedinin sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Kinkalow Kedisi Özellikleri

Bu kedi cinsi özellikleri bakımından farklıdır. Sizlere bu özellikleri genel hatlarıyla, özet olacak şekilde tablo haline getirdik.

Ağırlık1,5 Kg – 3 Kg arası
Uzunluk13 cm – 25 cm arası
TüylerOrta uzunlukta-sık -yumuşak tüylü
Tüy RenkleriFarklı renklere sahiptir
Göz RenkleriSarı-yeşil tonları
Ortalama Ömrü6-15 Yıl
Kinkalow Kedisi Genel Özellikleri

Kinkalow Kedisi Karakter Özellikleri;

Kinkalow’lar küçük kedilerdir, ancak kesinlikle iyi hareket etmektedirler. Aslında, bu yavru kediler eğlenceli kişilikleriyle tanınırlar. Koşarken, en sevdikleri oyuncaklarla oynarken ve bazı durumlarda oynarken enerji patlamaları yaşarlar. Bu cins aynı zamanda insan ailesiyle de iyi vakit geçirdiği bilinmektedir. Bu nedenle evcil hayvanınızla günlük olarak oynamalısınız. Bu kediler merakları, zekâları, enerjileri ve oyunculukları ile tanınırlar. Ayrıca sosyaldirler. Ne iş yapıyorsanız hemen yanınızda bitiverirler. Çalışmanıza onlar da katılmak isterler. Ve size sarılmayı seven bir kedi arıyorsanız, Kinkalow sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Genel olarak, Kinkalow’un tatlı kişiliği onu bekârlar, çocuklu aileler, diğer evcil hayvanlar ve yaşlılar için ideal kılıyor. Oyun, bakım ve sevgi için alan sağlanmışsa, ideal aile arkadaşları ve evcil hayvanlardır.

 Kinkalow kedisi diğer evcil hayvanlarla ve çocuklarla da uyum içinde yaşayabilmektedir. Bu özelliği sayesinde kalabalık aileler için ideal bir kedi türüdür.

Kinkalow Kedisi Fiziksel Özellikleri;

Cüce kedi kategorisinde olan Kinkalow kedisi ortalama 7-8 inç yüksekliğindedir. Yani yaklaşık 17-20 cm boylarındalardır. Ortalama kiloları ise 1,36 kilogram ile 3,18 kilogram arasında değişmektedir. Fiziksel özelliklerini tanımlarken kısa ve kompakt bir yapıda oldukları söylenebilir.

Kinkalow tüm renk ve desenlerde mevcuttur. Bu, laboratuvar önlüğü giymiş görünümde bir Kinkalow ile tanışabileceğiniz ve çikolata kahvesi önlüklü başka bir Kinkalow bulabileceğiniz anlamına gelir. Diğer popüler renkler ve desenler, siyah, sepya, gri, turuncu, krem ​​ve turuncudur.

Kinkalow Cinsi Kedi Bakımı

Bakım söz konusu olduğunda, uzun saç ile kısa saç arasında hiçbir fark yoktur. Haftalık saç bakımı yeterlidir. Sağlıklı dişler ve diş etleri bu kedi türü için kritik öneme sahiptir. Haftada en az bir kez dişlerinizi fırçalamalısınız. Tırnakları 15 gün içinde kesmek yeterlidir. Haftada en az bir kez göz çevrenizi kuru bir havluyla temizlemelisiniz. Nadiren banyoya ihtiyaç duyarlar. Kulağın yapısı gereği kulak hijyeni önemlidir.. Olası sorunları önlemek için kulağın içini kuru bir pamuklu çubukla temizlemeniz önerilir. Bu nedenle özellikle kulak temizliği söz konusu olduğunda bir veterinerden yardım almalısınız. Kum havuzuna karşı hassastırlar, temizlenmesini isterler. Kirli bulduklarında oraya gitmek istemiyorlar. Bu sebeple daima temiz tutulmalıdır. Kinkalow kedisi zamanında aşılandığında ve uygun bakım yapıldığında sağlıklı bir yaşam sürer.

Kinkalow Cinsi Kedi Bakımı Zor Mu ?

Hayır değildir, Haftalık saç bakımı yeterlidir.

Kinkalow Kedisi Karakter Özellikleri Nelerdir ?

Kinkalow’lar küçük kedilerdir, ancak kesinlikle iyi hareket etmektedirler. Aslında, bu yavru kediler eğlenceli kişilikleriyle tanınırlar