Köpek Sağlığı

Köpek Dış Parazit Damlası

Evcil hayvanlar arasında yer alan köpekler insanlara olan yakınlıkları ile bilinir. Bu canlıların kolay öğrenmeleri zekâları nedeni ile olurken kısa süreler içerisinde eğitilmeleri de mümkündür. Köpek Dış Parazit Damlası köpeklerin sağlıkları açısından gerekli olan bir uygulamadır. Bir köpeğin yetişkinlik dönemini sağlıklı olarak geçirebilmesi için düzenli olarak aşılarının ve sağlık kontrollerinin yapılması gerekir. İnsanlarla birlikte yaşayabilen köpeklerin vücutlarında oluşabilen parazitlerin insan sağlığına zarar verebilme etkisi bulunur. Parazitlerin ortaya çıkması doğuştan olabileceği gibi beslenme şekline bağlı olarak da bu durum mümkün olur. Kedi ya da köpeklerde görülebilen parazitler tek hücreli olabileceği gibi çok hücreli de olabilirler. Köpek dış parazit damlalarına verilebilecek örneklerden biri de Maxi Derma Köpek Ense Damlasıdır. Bu ürünün satış fiyatı ise 18,90 TL’dir.

İlginizi çekebilir: Köpek Yaşı Nasıl Hesaplanır ?

Parazitler köpek ya da kedilerin iç organlarına ya da ciltlerine tutunarak yaşamlarını sürdürür. Üzerinde yaşadığı canlılara zarar veren parazitlerin sağlık sorunlarına yol açtığı görülür. Bundan dolayı da oluşmadan önce engellenmeleri gerekirken oluşmaları durumunda da tedavi edilmeleri zorunludur. Deri üzerinde ya da altında beslenebilen canlılar dış parazit olarak adlandırılırken bunlar aynı zamanda tüylerde de tutunabilmektedir. Köpeklerin yavru oldukları dönemden itibaren düzenli olarak aşılarının yapılması gerekirken veteriner kontrolünde tutulmaları sağlıkları açısından önemli bir durumdur. Bu sayede yaşamlarının çeşitli evrelerinde sorun yaşamaları engellenmiş olur. Sağlıklı bir yaşam için bu kurallara uyulması gerekir.

Köpek Dış Parazit Damlası Fiyatı

Köpeklerde iç parazit ya da dış parazit adı verilen durumların ortaya çıkması muhtemeldir. Bunun önüne geçilebilmesi ise aşılarının yapılması ile mümkün olur. Köpeklerde olduğu gibi kedilerde de aynı durum geçerlidir ve bu aşıların düzenli olarak yapılması hem insan sağlığı için hem de canlının sağlığı için gereklidir. Belirli dönemlerde uygulanacak parazit aşıları sayesinde köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürebilmesi sağlanmış olur. Bundan dolayı da evcil hayvanlar açısından aşıların ihmal edilmemesi gerekir. Parazit ilaçları sayesinde varsa vücuttaki parazitler etkisiz hale getirilirken oluşmasının da engellenmesi mümkün olur. Köpeklerde parazit oluşması durumunda dışkılama sırasında bunlar tüylere bulaşabilir. İnsanlarla temas eden köpeklerin ise bu parazitleri onlara bulaştırması oldukça kolay olur. Bundan dolayı da her iki tarafın sağlığı açısından parazitlerin önlenmesi gerekir. Köpek Dış Parazit Damlası sayesinde köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürmesi mümkün hale gelir.

Köpek Dış Parazit Damlası Tavsiye

Köpek Dış Parazit Damlası ile çeşitli hastalıkların önüne geçilebilir. Bu hastalıklar arasında kalp kurdu hastalığı olabilirken bu rahatsızlık akciğerlerde tıkanma olarak kendini gösterir. Ayrıca askarit enfeksiyonu da bir diğer rahatsızlık türüdür. Bu tür bir hastalık ortaya çıktığında hayvanda karın ağrısı veya karında genişleme görülebilmesi mümkün olur. Kancalı kurt enfeksiyonu da rahatsızlık türleri arasında yer alır. Kancalı kurt köpeklerde görüldüğünde kan emici olarak ortaya çıkar. Özellikle havalar ısındığında dışarı daha fazla çıkan hayvanlar için iç ve dış parazit aşılarının yaptırılması gerekir. Pire ya da kene türü dış parazitlerin sıcak havalarda daha fazla etkili olduğu görülürken dış parazit olarak ense damlaları tercih edilir. Enseden damlatılarak yapılan dış parazitin ortalama olarak 2 aylık koruma süresi bulunur. Yaz aylarında havaların sıcak olması bu süreyi kısaltırken yaklaşık olarak 30 günde bir uygulamanın tekrarlanması gerekli olur.  My Dog Nova büyük ırklar için geliştirdiği köpek ense damlası ile dış parazitlere karşı çözüm üreten bir firmadır. Ürün 35-55 kg aralığındaki köpekler için uygun bulunurken 41,90 TL’den satışı yapılır.

Köpek Dış Parazit Damlası Fiyatı Ne Kadardır ?

Köpek Parazit damlası satış fiyatı 18,90 TL’dir.

Köpek Dış Parazit Damlası Önerileri

Köpek dış parazit damlalarına verilebilecek örneklerden biri Maxi Derma Köpek Ense Damlasıdır. Bu ürünün satış fiyatı ise 18,90 TL’dir.

Köpek Dış Parazit Damlası Ne İşe Yarar ?

Köpek Dış Parazit Damlası ile çeşitli hastalıkların önüne geçilebilir. Bu hastalıklar arasında kalp kurdu hastalığı olabilirken bu rahatsızlık akciğerlerde tıkanma olarak kendini gösterir.