Köpek Cinsleri

Papillon Köpek Özellikleri ve Bakımı

Bu cins köpeklerin yaklaşık olarak 12-15 yıl arasında yaşadığı görülürken iyi bakılmaları durumunda sürenin uzaması mümkün olur. Çok sevimli olmaları ile dikkat çeken Papillon Köpek cinsleri oldukça popülerdir. Uzun tüylere sahip olan bu türlerin çeşitli renklerde olması söz konusudur. Yumuşak ve ipeksi görünümdeki tüyleri etkileyicidir. Genellikle koyu renk gözlere sahip olmaları ile dikkat çekerler. Kendilerine güvenen köpekler arasında ilk sıralarda yer alan bu türlerin oldukça cesur olmaları dikkat çeker. Yavru oldukları dönemde iyi bir eğitim almaları havlama sorunlarının önüne geçilebilmesi açısından önemlidir. Oyuna meraklı olan bir türdür. Bu cins köpeklerin zekâları ile de dikkat çektiği görülür. Zeki olmaları eğitilmelerini kolaylaştırıcı bir özelliktir. Bundan dolayı da kısa süre içerisinde eğitilmeleri mümkün olur. Kendi ırkı dışındaki köpeklerle anlaşma güçlüğü yaşayan bu köpeklerin kedilerle de çok fazla sorun yaşamadığı görülür. Eski bir tarih geçmişe sahip ırklar arasında bu cins köpekler de yer alır.

İlginizi çekebilir: Alabay Köpek

Papillon Köpek Özellikleri

Uzun ve ipeksi tüylere sahip olan bu cinslerin önemli özelliklerinden biri de çok fazla tüy dökmemeleridir. Papillon Köpek cinsleri sevimli ve cana yakın oluşları ile dikkat çekerler. Küçük bir köpek türü olmaları evde bakımlarının kolaylaşmasına yol açar ve genellikle birçok kişi tarafından tercih edilirler. Tüy bakımları yapılacağı zaman haftada bir kez taranmaları yeterli olur. Heyecanlı ve enerjik yapıları ile dikkat çeken bu cins köpekler sevgi doludur. İyi eğitildikleri takdirde sorun çıkarmayan türler arasında yer alırlar. Yavru oldukları dönemde yeterli düzeyde sosyalleştirilmediklerinde yetişkinliklerinde sorun yaşanması kaçınılmaz olur. Bundan dolayı da sosyalleşme eğitimlerine özel bir önem verilmesi gerekir. Özellikle küçük çocuklarla pek iyi anlaşamayan bu köpeklerin birlikte büyümeleri durumunda kedilerle sorun yaşamadığı görülür. Bunun yanı sıra kendi ırkları dışındaki köpeklere karşı da saldırganlık belirtisi gösterebilirler.

Papillon Köpek Bakımı

Genellikle küçük çocukları olan aileler için önerilmeyen bu cins köpeklerin zeki olması dikkat çeker. Aynı zamanda da bekçi olma özelliğine sahip olan bu köpeklerin apartmanlarda bakılacağı zaman havlama sorunlarına karşı yavruyken eğitilmeleri önerilir. Papillon Köpek türleri kolay bakıma sahiptir. Az tüy dökmesi nedeni ile sorunlu bir ırk değildir. Bakımları da oldukça kolaydır. Tırnakları çabuk uzar ve kıvrılarak uzadığı için de vaktinde kesilmesi gerekir. Ağız sağlığına ve kulak temizliğine de dikkat edilmesi önemlidir. Tüylerinin haftada bir kez taranması yeterli olur. Gün içerisinde egzersiz ihtiyacı olduğunda yürüyüşe çıkarılması bu gereksiniminin giderilmesi açısından önerilir. Özel bir bakım uygulamasına gerek olmayan bu cins köpeklerin aşılarının da zamanında yapılması sağlıkları açısından gereklidir. Aşılanma her cins köpek için hayati önem taşıyan bir durumdur. Bu sayede köpeklerin sağlıklı b ir yaşam sürmesi mümkün olur.

Papillon Köpek Fiyatları

Papillon Köpek cinsleri kendilerine güvenleri ile öne çıkar. Bu güvenlerine bağlı olarak da kendilerinden büyük köpeklere karşı korkusuz olurlar. Küçük bir ırk olmasına rağmen özgüveni son derece yüksek türlerden biridir. Sevimli bir görünüşe sahip olan Papillonlar beyaz renk tüylerinin üzerinde çeşitli renklerde lekelere sahip olurlar. Kulakları ve kuyrukları tüylü yapısı ile dikkat çeker. Yavru oldukları dönemde sosyalleştirilmezlerse yetişkinlik döneminde agresif davranışlar sergilemeleri kaçınılmaz olur. Bundan dolayı da eğitimleri oldukça önemlidir. Küçük bir cüsseye sahip olmalarına rağmen cesur olmaları nedeni ile bekçi köpeği olma özelliğine sahiptirler. Zaman zaman havlama eğilimi gösterdiklerinde bunun nedeninin araştırılması gerekir. Bu cins köpeklerin fiyatlarında değişkenlik olduğu görülürken yaklaşık olarak 4000-7000 TL aralığında bir satış rakamın dan söz edilebilir. Satış fiyatlarındaki bu farklılığın sebebi ise sahip olduğu özelliklerdir.

Papillon Köpek Özellikleri Nelerdir ?

Uzun ve ipeksi tüylere sahip olan bu cinslerin önemli özelliklerinden biri de çok fazla tüy dökmemeleridir. Papillon Köpek cinsleri sevimli ve cana yakın oluşları ile dikkat çekerler.

Papillon Köpek Bakımı Nasıl Yapılır ?

Ağız sağlığına ve kulak temizliğine de dikkat edilmesi önemlidir. Tüylerinin haftada bir kez taranması yeterli olur. Gün içerisinde egzersiz ihtiyacı olduğunda yürüyüşe çıkarılması bu gereksiniminin giderilmesi açısından önerilir.

Papillon Köpek Fiyatları Ne Kadardır ?

Bu cins köpeklerin fiyatlarında değişkenlik olduğu görülürken yaklaşık olarak 4000-7000 TL aralığında bir satış rakamın dan söz edilebilir.