Köpek Cinsleri

Pincher Köpek Özellikleri ve Bakımı

Küçük köpek türlerinden söz edileceği zaman Pincher Köpek cinslerini de göz ardı etmemek gerekir. Bu türlerin cüsseleri küçük olmasına rağmen cesaretleri oldukça büyüktür. Korkusuz türlerden söz edileceği zaman Pincherlar ilk sırada yer alır. Bekçi köpeği olarak da adlandırılan bu türlerin oldukça zeki olduğu görülür. Oyun oynamaktan hoşlanan bu cinslerin eğlenceli bir yapıları vardır. Hareketli ve enerjik davranışları ilk görüşte dikkat çeker. Doberman’a olan benzerliği ile de fark edilen Pincherlar minyatür bir ırka mensuptur. Bu cins köpeklerin kısa tüyleri bulunur ve dik kulaklara sahiptir. Ayrıca kulaklarının büyüklüğü ile de dikkat çeken türlerin tüylerinin pürüzsüz olduğu görülür. Uzun kuyrukları vardır. Küçük olmasına rağmen ise adaleli yapısı ile güçlü bir duruşa sahiptir. Koyu renk gözleri olan bu türlerin burunları da koyu renkte olur.

İlginizi çekebilir: Danua Köpek 

Pincher Köpek Özellikleri

Neşeli ve sevimli türler arasında yer alan Pincher Köpek türleri hareketlilikleri nedeni ile diğer canlıların peşinden koşabilir. Bundan dolayı da dışarıda gezdirileceği zaman bu konuya dikkat edilmelidir. Yavruyken eğitilmeleri gereken bu türlerin iyi bir eğitim sayesinde sadık bir dost olduğu görülür. Sinirli bir yapıya sahip olan Pincherlar kendinden büyük de olsa canlılardan korkmaz. Tehdit algılaması halinde havlaması ve saldırması ile dikkat çekerler. Bundan dolayı da bakımını üstlenen kişilerin karakter özelliklerini bilerek hareket etmesi gerekir. Eğitim verilirken sosyalleştirme eğitimi üzerinde dikkatli olunması gerekir. Yavruyken başlanacak bu eğitimlerde yetişkinlik döneminde sağlıklı bir iletişim kurabilmenin temelleri atılır. Ayrıca diğer canlılara karşı olan tavırları da bu dönemde şekillenir.

Pincher Köpek Bakımı

Küçük bir tür olması nedeni ile evde kolay bakılabilen Pincher Köpek cinsleri sinirlilikleri nedeni ile dikkat çeker. Bu sebeplerle de iyi bir eğitime ihtiyaç duyar. Eğitiminde başarı yakalanmış bu türlerin çocukların yanı sıra diğer canlılar ile de iyi geçinmesi mümkün olur. Bundan dolayı da bazı davranışlarının kontrol altına alınması önerilir. Pincher cinsi köpeklerin iyi eğitilmiş olsalar dahi sinirlendiklerinde hoşgörüsüz olmaları mümkündür. Özellikle küçük çocuklu aileler söz konusu olduğunda kolay öfkelenebilen bu türlere karşı dikkatli yaklaşılması önerilir. Her köpeğin kendine özgü bir karakter yapısı vardır. Bu genel özellikler Pincherlar için geçerli olmakla birlikte istisnalar da bulunur. Bakımları sırasında aşılarının yapılması ihmal edilmemelidir. Ayrıca veteriner kontrolleri de zaman zaman yapılması gereken bu türlerin ağız ve diş sağlığına da önem verilmelidir. Tüylerinin kısa olması bakımı konusunda sorun çıkmasını engelleyen bir durumdur.

Pincher Köpek Fiyatları

Zeki köpek türleri arasında yer alan bu cinslerin oyun oynamayı sevdikleri görülür. Pincher Köpek türü sahibini başkası ile paylaşmaktan da hoşlanmaz. Eğitilmesi için erken dönemde harekete geçilmesi zorunludur. Aksi takdirde inatçılıkları nedeni ile sorun yaşanması kaçınılmaz olur. Sahiplerinde sabırlı bir yaklaşıma gereksinim duyulan bu cinslerin yalnız kalmaması önerilir. Uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmayan Pincherlar aşırı havlamaya eğilimlidir. Apartman ortamlarında bakılmaya uygun türler arasında olmaları küçük olmalarından kaynaklanır. Bekçi köpeği olabilme özellikleri nedeni ile bahçeli evler için de uygun türler arasında yer alırlar. Yaklaşık olarak 12-15 yıl aralığında yaşayabilen bu türlerin iyi bakıldıklarında ömürleri de uzar. Her köpek gibi Pincherların da hareket etme gereksinimi olur. Bundan dolayı da egzersiz ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Gün içerisinde dışarı çıkarılması gereken Pincherlar bu sayede egzersiz yapma şansı yakalar. Bu tür köpeklerin fiyatlarının farklılık gösterdiği görülürken yaklaşık olarak 2000-4000 TL aralığında satıldıkları bilinir. Fiyatlarındaki değişkenlik renkleri ya da şecere durumlarıyla ilgili olabilmektedir.

Pincher Köpek Özellikleri Nelerdir ?

Neşeli ve sevimli türler arasında yer alan Pincher Köpek türleri hareketlilikleri nedeni ile diğer canlıların peşinden koşabilir. Bundan dolayı da dışarıda gezdirileceği zaman bu konuya dikkat edilmelidir.

Pincher Köpek Bakımı Nasıl ?

Küçük bir tür olması nedeni ile evde kolay bakılabilen Pincher Köpek cinsleri sinirlilikleri nedeni ile dikkat çeker. Bu sebeplerle de iyi bir eğitime ihtiyaç duyar. Eğitiminde başarı yakalanmış bu türlerin çocukların yanı sıra diğer canlılar ile de iyi geçinmesi mümkün olur.

Pincher Köpek Fiyatları Nedir ?

Bu tür köpeklerin fiyatlarının farklılık gösterdiği görülürken yaklaşık olarak 2000-4000 TL aralığında satıldıkları bilinir. Fiyatlarındaki değişkenlik renkleri ya da şecere durumlarıyla ilgili olabilmektedir.