Köpek Cinsleri

Toy Poodle Köpek Özellikleri ve Bakımı

Oyuncak köpek görünümünde olan bu cinslerin oldukça sevimli bir surat yapıları bulunur. Toy Poodle Köpek türleri kıvırcık tüyleri ile de öne çıkarken neşeli ve insanlara dost canlısı bir yapıya sahiptir. Bu tür köpeklerin yakın bir ilgiye ihtiyacı olurken sahipleri ile birlikte yeterli miktarda zaman geçirmeleri gerekir. Kendisine ilgi gösterilmediğinde neşeli yapısını kaybeden bu köpeklerin yavru oldukları dönemde eğitilmeleri gerekir. Köpeklerin zeki yaradılışa sahip olmaları öğrenmelerini kolaylaştıran bir durumdur. Bundan dolayı da genellikle her cins köpeğe bir eğitim verilmesi gerekir. Eğitimleri sırasında itaatkâr olmaları sağlanırken yaşayacakları ortama da uyumları kolaylaşır. Tuvalet ve beslenme eğitimleri sayesinde de sağlıklı bir yaşam sürmeleri mümkün hale gelir. Köpeklerin kolay alışkanlıklar edinmeleri işleri kolaylaştırıcı yönleri arasında bulunur. Sosyal yaşama uyum sağlama özellikleri bu cins köpeklerin önemli yanlarından biridir.

İlginizi çekebilir: Afgan Tazısı Köpek

Toy Poodle Köpek Özellikleri

Toy Poodle Köpek türleri sosyal yaşamın içerisine kolaylıkla uyum sağlaması ile dikkat çekerken kısa sürede öğrenebilir özelliklere sahiptir. Özellikle çocuklu aileler için ideal bir tür olan bu köpekler kısa sürede aile bireyleri ile uyumlu bir yaşam kurabilir. Yaklaşık olarak 20-25cm boyunda olabilen bu köpeklerin inatçı yapıları doğru bir eğitim sayesinde düzeltilebilir. Oyun oynamaktan keyif alan bu cinsler oldukça hareketli yapıları ile öne çıkar. Hareketlilikleri sebebi ile yorulmak bilmez bir görünüm sergileyen Toy Poodle türleri için sosyalleşme ve uyum eğitimleri doğru bir şekilde verilmelidir. Yavru oldukları dönemde verilecek bu eğitimler sayesinde kısa sürede uyumlu bir yapıya kavuşan Toy Poodlelar bu sayede de sağlıklı bir yaşam sürme şansı yakalar. Tuvalet eğitimine önem verilmesi gereken bu ırkların inatçı yapıları bu süreçte dikkate alınmalıdır. Bundan dolayı da profesyonel anlamda eğitilmeleri yetişkinlik döneminde sorun yaşanmaması açısından gereklidir.

Toy Poodle Köpek Bakımı

Toy Poodle Köpek türleri çok fazla tüy dökmemesi ile bilinir. Ev ortamında bakılmaya müsait bir cins olan bu köpeklerin inatçı yanları göz ardı edilmemelidir. Sadık ve neşeli hayvanlar arasında yer almaları tercih edilmelerinde etkili olurken çok sık yıkanmalarına gerek olmayan türler arasında yer alırlar. Kıvırcık tüylü yapıları ile oyuncak köpek havası yaratan bu türlerin canlı ve neşeli oldukları gözlemlenir. Ev ortamında kolay bakılabilen bu cinslerin oldukça zeki canlılar oldukları görülür. Diğer köpeklere karşı da agresif olmayan Toy Poodle cinsleri eğitilmesi oldukça kolay ırklar arasında yer alır. Hareket etmekten keyif alan bu cinsler iyi bir oyun arkadaşıdır. Uzun bacaklara sahip olmaları nedeni ile görüntülerinin atletik olarak nitelendirildiği bilinir. Yoğun tüy yapısına rağmen çok fazla tüy dökmez. Kolay bir tuvalet eğitiminin ardından kısa sürede istenilen davranışları sergilemesi mümkün olur.

Toy Poodle Köpek Fiyatları

Toy Poodle Köpek türleri uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmaz. Strese girmesi durumunda ise psikolojik sorunlar yaşaması kaçınılmaz olan bu tür köpeklerin ev ortamı ile uyumlu olduğu görülür. Cana yakın olmaları ve sosyallikleri nedeni ile insana ihtiyaç duyarlar ve yalnız kalmaları durumunda üzülürler. Bakımları yapılacağı zaman başlarının yanı sıra boyun kısımlarının sık sık taranması önemli olurken iyi bir tüy bakımı yapılırsa tüy dökme konusunda sorun çıkarmayan bir türdür. Dünya genelinde yer alan köpekler arasında zekâları ile öne çıkan bu köpeklerin yaygın olarak ev ortamlarında tercih edildiği görülür. Özellikle tüyleri söz konusu olduğunda alerjisi olan bireyler için güvenilir bir köpek türü olması ile öne çıkan bu ırkın baskın karakterli olması nedeni ile eve girdiği anda eğitilmesi gerekir. Evde bırakılması zorunlu olan durumlarda bu cinsin 5-6 saatten fazla yalnız kalmaması gerekirken aksi takdirde psikolojik sorunlar yaşar. Bu ırka ait hayvanların fiyatları söz konusu olduğunda ise yavru bir Toy Poodle köpeğin 9000 TL’den satılabildiği bilinmektedir.

Toy Poodle Köpek Özellikleri Nelerdir ?

Toy Poodle Köpek türleri sosyal yaşamın içerisine kolaylıkla uyum sağlaması ile dikkat çekerken kısa sürede öğrenebilir özelliklere sahiptir. Özellikle çocuklu aileler için ideal bir tür olan bu köpekler kısa sürede aile bireyleri ile uyumlu bir yaşam kurabilir.

Toy Poodle Köpek Bakımı Nasıl Yapılır ?

Toy Poodle Köpek türleri çok fazla tüy dökmemesi ile bilinir. Ev ortamında bakılmaya müsait bir cins olan bu köpeklerin inatçı yanları göz ardı edilmemelidir.

Toy Poodle Köpek Fiyatları Ne Kadardır ?

Bir Toy Poodle köpeğin 9.000 TL’den satılabildiği bilinmektedir.