Köpek Enleri

En Tehlikeli Köpek

Köpekler evcil hayvan türleri arasında yer alır. Zeki yaradılışta olan bu canlıların eğitilebilir olmaları akıllı olmalarından kaynaklanır. En Tehlikeli Köpek sıralaması merak edildiğinde ise birçok örnekten söz edilebilir. Bu türlerin fiziksel ve genetik özelliklerine bağlı olarak tehlikeli olarak adlandırıldıkları görülür. Pitbull olarak adlandırılan köpek türü dünya genelinde tehlikeli cinsler arasında sayılır. Bunun yanı sıra Kangal, Doberman, Alaska Kurdu, Sibirya Kurdu gibi köpekler de tehlikeli olarak adlandırılan gruba dahildir. Köpeklerin yetiştirilmeleri sırasında davranışları şekillenirken bazı cinslerin hırçın yaradılışları ile öne çıktıkları görülür. Bunun yanı sıra iyi bir eğitim verildiğinde ve yavruyken sosyalleştirildiklerinde köpeklerin daha uyumlu bir yaşam sürmesi mümkün olabilir. Ayrıca bazı köpek ırkları saldırgan davranışları ile öne çıkar. Pitbull cinsi köpeklerden söz edileceği zaman dünya genelinde saldırganlıkları ile bilinirler.

İlginizi çekebilir: En Güzel Köpek İsimleri

En Tehlikeli 10 Köpek

Dünya genelinde tehlikeli köpek ırkları merak edilenler arasında yer alır. En Tehlikeli Köpek sıralaması yapılacağı zaman birçok isimden söz edilebilirken bunlardan biri de Sivas Kangal olarak adlandırılan türdür. Çoban köpeği olarak yetiştirilen Kangalların güçlü bir fiziki yapıya sahip oldukları görülür. Kendi ağırlıklarının 2-3 katına kadar taşıma kabiliyeti olan bu cinslerin kaslı vücut yapıları dikkat çeker. Alman Kurdu olarak adlandırılan köpekler de hem zeki hem de tehlikeli türler arasındadır. Eğitildiklerinde polis köpeği olabilme özelliğine sahip olan bu cinslerin oldukça asil olduğu görülür. Tehlikeli olarak görülen Dogo Argentino da bekçi köpeği olma özellikleri taşır. Doberman cinsi köpekler de tehlikeli ırklardan biridir. Bekçi köpeği olarak yetiştirilen bu türün yabancılara karşı saldırgan tavırları bulunur. Japon köpek ırklarından biri olan Tosa da tehlikeli türler arasında yer alır. Türkiye’de ve dünya genelinde bazı ülkelerde bu köpeğin bakılması yasaktır. Bundan dolayı da satışı ve üretimine izin verilmemektedir.

En Tehlikeli Köpek Cinsi

En Tehlikeli Köpek türleri hakkında merak edilenler olurken bu köpeklerin saldırgan tavırlara sahip oldukları görülür. Bazı durumlarda çevrelerine zarar verebilecek özellikler gösteren bu köpeklerin kontrollü bir biçimde eğitilmeleri gereklidir. Eğitimleri sırasında otoriteye ihtiyaç duyan bu cinslerin özellikle yabancılar karşısında hırçınlaştıkları görülür. Genellikle bekçi köpeği olarak yetiştirilen bu ırklar koruma içgüdüsüne de sahip olur. Bandogge Mastiff olarak da bilinen Amerikan Mastiff cinsi köpekler de tehlikeli ırklardandır. Safkan değildirler ve genellikle dövüş köpeği olarak yetiştirilirler. Dogo Argentino ırkı köpeklerin de hırçın ve saldırgan tarafları bulunur. Yırtıcı köpek türleri arasında kabul edilirler ve oldukça korkusuzdurlar. Tehlikeli olarak adlandırılan köpek türleri hem fiziki yapıları hem de agresif tavırları ile dikkat çeker.

En Tehlikeli Köpek Türleri

En Tehlikeli Köpek sıralaması yapılacağı zaman birçok isimden söz edilebilir. Bu köpeklerin genetik özelliklerinin yanı sıra yetiştirilme dönemlerindeki eğitimleri de yırtıcı davranışlarında etkilidir. Bazı ırkların dövüş amacı ile yetiştirildikleri görülürken bazı cins köpekler de çeşitli ırkların karıştırılması ile elde edilir. Bu tür köpekler arasında safkan olanlar da bulunurken safkan ırkların tehlikeli olmaları doğuştan taşıdıkları genetik özellikleri ile ilgilidir. Köpeklerin yaklaşık olarak 11 bin yıl önce insanlar tarafından evcilleştirildiği yapılan araştırmalar ile ortaya konan bir durumdur. İnsanların evcilleştirdiği ilk hayvanlardan biri olan köpekler aynı zamanda da onların en yakın dostu olabilme özelliğini taşır. Bunun yanı sıra bazı ırkların tehlikeli olması nedeni ile onlara karşı daha tedbirli yaklaşılması önemlidir. Özellikle tehlikeli ırkların eğitilmesi sırasında profesyonel anlamda hareket edilmesi gerekirken bu tür ırkların ev ortamlarında bakılması biraz daha zordur.

En Tehlikeli Köpek Hangisidir ?

Pitbull olarak adlandırılan köpek türü dünya genelinde tehlikeli cinsler arasında sayılır.

En Tehlikeli 10 Köpek Hangileridir ?

Sivas Kangal , Pitbull , Dogo Argentino , Doberman…

Bandogge Mastiff Köpek Tehlikeli Midir ?

Bandogge Mastiff olarak bilinen Amerikan Mastiff cinsi köpekler tehlikeli ırklardandır. Safkan değildirler ve genellikle dövüş köpeği olarak yetiştirilirler.